Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


11 maja 2015

Komputery IEI UPC V315 na trudne warunki pracy  


Przy wyborze komputerów panelowych kierowaliśmy się głównie warunkami panującymi w naszym zakładzie – mówi Sebastian Krzyżanowicz Główny informatyk firmy Biliński, która zakupiła kilkadziesiąt komputerów marki IEI od dystrybutora JM elektronik.– Jest to wysoka temperatura, duża wilgotność i zapylenie.

 

Praca w trudnych warunkach otoczenia, przy dużym zapyleniu, wysokiej temperaturze i wilgotności oraz przy narażeniu na silne wstrząsy, sprawia, że jest potrzeba komputerów wyjątkowo odpornych, zapewniających stabilność działania. Takie są komputery panelowe marki IEI z serii UPC V315 o wytrzymałej obudowie ze stali nierdzewnej z IP65.

IEI UPC v315sprawdź ofertę

 

 

 

DATA SHEET

 

 

Szczelność

 

Podstawową cechą serii UPC V315 jest całkowita szczelność – układ jest bezwentylatorowy. Stopień ochrony IP65 czyni go całkowicie pyłoszczelnym i odpornym na strumienie wody płynące z dowolnego kierunku. Bardzo szeroki zakres temperatury pracy od –20 °C do 60 °C, przy wilgotności powietrza od 5 % do 90 % oraz odporność na wstrząsy o sile do 3G i wibracje (certyfikat MI-STD -810F 514.5C-2) pozwalają na pracę urządzenia w pojazdach różnego typu jak na przykład terminal wózka widłowego. Obudowa komputera wykonana jest z aluminium, co czyni ją lekką i odporną mechanicznie. Na froncie producent umieścił 10 programowalnych przycisków funkcyjnych, a pod nimi podświetlane diodami wskaźniki stanu pracy - znacznie zwiększa to funkcjonalność urządzenia.

 

Jasność

 

Matryca 15-calowa, podświetlana diodami LED, osiąga jasność 400 cd/m2, co znacznie ułatwia odczytywanie informacji w warunkach intensywnego oświetlenia. Zaimplementowany czujnik natężenia światła umożliwia automatyczne dostosowywanie jasności obrazu do panujących warunków.

 

Wydajność

 

Chłodzony pasywnie system może wykorzystywać procesory Intel Celeron, Core i3 lub Core i7. Komputer wyposażony jest w 2 GB pamięci RAM DDR3, do dyspozycji użytkownika oddano szereg niezbędnych interfejsów, m.in.: 3xRS-232, RS-422/485, RJ-45, HDMI, 2xEthernet czy 2xUSB. Urządzenie ma także izolowaną magistralę CAN, co jest niezwykle istotne w aplikacjach samochodowych.

 

Komunikacja

 

 UPC V315 komunikacja 

 

 

Rozbudowane są również możliwości komunikacji bezprzewodowej. Oprócz dwuzakresowego modułu IEEE802.11a/b/g/n 3x3 MIMO, komputer opcjonalnie rozbudować można o moduł Bluetooth, GPS oraz czytnik RFID (EM lub Mifire). W panel czołowy jest wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 2,0 megapiksela oraz mikrofon. Urządzenie opcjonalnie może mieć również 4-kanałową kartę przechwytującą materiał audio/wideo, co jest bardzo praktyczne, gdy istnieje konieczność monitorowania strefy dookoła pojazdu czy maszyny budowlanej. Wewnątrz komputera znajduje się miejsce na dysk HDD/SSD 2,5" oraz na moduły standardu mSATA.

 

 

Komputery panelowe UPC V315 oraz całą gamę komputerów przemysłowych marki IEI znajdziesz u oficjalnego dystrybutora IEI w Polsce – firmie JM elektronik Sp. z o.o. sprzedaz@jm.pl

 

Zobacz film z wdrożenia komputerów IEI w firmie włókienniczej Biliński

 

video Biliński

(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów