Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


23 września 2015

Przejęcie Atmel przez Dialog Semiconductor  


 
 
 
 
Jeden z liderów światowego rynku mikrokontrolerów i nasz dostawca - firma Atmel - oraz firma Dialog Semiconductor potwierdziły zawarcie umowy, na mocy której firma Dialog staje się właścicielem Atmel.
 
Dzięki tej transakcji atrakcyjność naszego partnera biznesowego, już jako nowej jednostki Dialog-Atmel, dla naszych Klientów staje się jeszcze większa z uwagi na szersze portfolio produktów i silniejszą pozycję rynkową.
 
Dlatego fakt przejęcia Atmel przez Dialog Semiconductor uważamy za bardzo pozytywny. Niewątpliwie Dialog zapewnia, że nastąpi dalszy rozwój produktów z grupy mikrokontrolerów. Jest to transakcja w celu zbudowania kompleksowej oferty, a nie w celu np. wyeliminowania konkurenta z rynku.
 
 
Zwracamy również uwagę, że z punktu widzenia Klientów niniejsza transakcja nie niesie za sobą żadnych zmian w sposobach realizacji współpracy, a proces łączenie operacyjnego spółek będzie procesem wieloletnim i wszelkie ewentualne zmiany będą z odpowiednim wyprzedzeniem sygnalizowane naszym Klientom.
 
 
 
Pełna informacja dostępna jest tutaj:
 
 
 
Zamknięcie transakcji planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2016. Do tego czasu oba podmioty działać będą jakie dwie niezależne firmy. 
 
 
Firma Dialog Semiconductor specjalizuje się układach zasilania oraz komunikacji. Siedziba główna mieści się w Wielkiej Brytanii, znaczna część działu R&D mieści się w Niemczech, Dolinie Krzemowej (USA) oraz w Azji. Sumaryczny przychów obu połączonych przedsiębiorstw to 2.7 miliarda dolarów.
 
 
Portfolio oferowanych przez obu dostawców produktów pokrywa się jedynie w kilku procentach, co powoduje, że nowa oferta może trafić do dużo szerszego grona klientów i daje wiele perspektyw rozwoju. Mając w ofercie zarówno mikrokontrolery, mikroprocesory, układy komunikacji bezprzewodowej, układy interfejsów pojemnościowych, pamięci, układy zabezpieczeń oraz układy zasilania, audio i komunikacji, nowy podmiot będzie maiła bardzo silną pozycję zarówno na rynku urządzeń mobilnych, przemysłowych, motoryzacyjnych, a przede wszystkim rynku IoT.
 
 
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z JM elektronik – oficjalnym dystrybutorem Atmel. atmel@jm.pl 
 
(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów