Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


15 grudnia 2017

Relacja z pierwszego w Polsce Microchip European Workshop Day opartego na autorskim programie Microchip  


Firma JM elektronik przywiązuje kluczową wagę do transferu wiedzy do swoich Klientów wprost od dostawców, należących do światowych liderów technologicznych. Dzięki zacieśniającej się współpracy z firmą Microchip mieliśmy przyjemność zorganizować w dniach 27-30 listopada pierwsze w Polsce warsztaty z cyklu Microchip European Workshop Day. Tradycyjnie odwiedziliśmy 4 miasta: Gdańsk, Warszawę, Wrocław i Kraków, w których prowadziliśmy warsztaty z implementacji układu PIC32MZ DA. Miejscem europejskiej premiery prezentowanego warsztatu była wrześniowa konferencja European Workshop Masters Day w Berlinie, w której uczestniczyli inżynierowie JM elektronik.

 

Microchip jest światowym dostawcą układów scalonych, certyfikowanych modułów i zestawów ewaluacyjnych. Poprzez wprowadzenie na rynek układu PIC32MZ DA wypełnił lukę w ofercie, udostępniając środowiskom opartym na mikrokontrolerach jakość interfejsu dostępnego dotychczas jedynie dla mikroprocesorów. Na rynku urządzeń elektronicznych istnieje silna i wciąż narastająca konkurencja. Design, w tym jakość graficzna interfejsu, ma równie duże znaczenie dla wyborów Klientów jak funkcjonalność.

 

Relacja z Warsztatów Microchip European Workshop Day PIC32MZ DA


Podczas 4 dni warsztatów gościliśmy niemal 100 inżynierów i kierowników R&D. Każdy dotarł ze swoim laptopem i nawet opady śniegu połączone z niską temperaturą nie pokrzyżowały planów organizatorów we Wrocławiu i w Krakowie. Nad prawidłowym przebiegiem całych warsztatów czuwali inżynierowie z JM elektronik oraz Microchip.

 

 

Warsztaty miały praktyczny charakter i po krótkich prezentacjach firm organizatorów, uczestnicy przystąpili do pracy na przygotowanych zestawach ewaluacyjnych. Udostępniliśmy uczestnikom zestawy w postaci PIC32MZ DA oraz Multimedia Expansion Board II (MEB II). Podczas warsztatów zrealizowano program ćwiczeń polegający na zbudowaniu interfejsu graficznego w oparciu o oprogramowanie MPLAB Harmony dostarczane nieodpłatnie przez Microchip swoim Klientom. MPLAB Harmony jest oprogramowaniem opracowanym z myślą o inżynierach programujących mikrokontrolery i ułatwia budowę interfejsu graficznego nawet tym projektantom, którzy nie mieli doświadczeń z GUI. Oprogramowanie to zawiera kompletną listę interfejsów i bibliotek gotowych do wykorzystania przy opracowaniu własnej aplikacji. Zaprezentowano także metodę łatwego przenoszenia opracowanego interfejsu na wyświetlacze niezależnych producentów.

 

Dla wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu przewidziany został przez JM elektronik specjalny upust na zestawy ewaluacyjne wynoszący 100 USD.

 

JM elektronik niezwykle ceni sobie współpracę z branżowymi mediami. Dlatego cieszymy się, że kolejny raz patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Evertiq.pl, a na wydarzeniu obecni byli redaktorzy innych wydawnictw branżowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją filmową z wydarzenia Microchip European Workshop Day. Zachęcamy również do uczestnictwa w kolejnych warsztatach, szkoleniach i webinariach organizowanych przez JM elektronik, o których będziemy informować na naszej stronie internetowej www.jm.pl

 

Relacja z warsztatów Microchip European Workshop Day PIC32MZ DA

 

(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów