Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


18 stycznia 2019

Ciekawe Case Study na temat LoRaWAN  


Wzrasta liczba użytkowników sieci LoRaWAN na świecie i w Europie. Niniejszym, przedstawiamy trzy ciekawe case study, które ukazują szybkie rozpowszechnianie się tej technologii komunikacji bezprzewodowej.

 

Europa

Prezentujemy przykład realizacji projektu Smart Building w oparciu o LoRaWAN we Włoszech. Urządzenia firmy Kerlink (Wirnet iFemtocell oraz Wirnet iBTS) wykorzystano do obsługi sieci LoRaWAN obejmującej budynki szkoły podstawowej, przedszkola, żłobka, biblioteki i w szatni stadionu w miejscowości Piovene Rocchette. Zadaniem instalacji jest zbieranie danych o temperaturze i wilgotności powietrza wewnątrz (transmisja danych z wykorzystaniem iFemtocell) i na zewnątrz budynków (transmisja danych z wykorzystaniem iBTS). Poprzez aplikację mobilną (smartfon) użytkownicy mogą kontrolować temperaturę każdego pomieszczenia, włączać i wyłączać ogrzewanie.

 

Celem wdrożenia projektu wykorzystującego sieć LoRaWAN jest obniżenie miejskich rachunków za ogrzewanie przy zachowaniu komfortowej temperatury w budynkach użyteczności publicznej. 

Źródło: Kerlink

 

 

Świat

Kerlink powołał do życia spółkę zależną Kerlink Japan KK której zadaniem jest wsparcie rozwoju rozwiązań Smart City i IoT z wykorzystaniem technologii LoRaWAN. Japonia jest rynkiem wysokiego nasycenia nowoczesnymi technologiami, w tym komunikacyjnymi. Fakt powołania spółki zależnej wyspecjalizowanej w LoRaWAN w Japonii potwierdza, że prezentowana technolgia wireless stanowi dla wielu projektów bardziej atrakcyjne medium jak transmisja z wykorzystaniem ogólnodostępnych sieci komórkowych.

Żródło: Kerlink

 

Od grudnia Argentyna jest krajem w 70% pokrytym zasięgiem sieci LoRaWAN. Dzięki współpracy firm Kerlink i Electronica Elemon z Buenos-Aires zbudowano rozległą sieć LoRaWAN obejmującą 250 stacji bazowych w głównych miastach Argentyny.

Żródło: IoT Evolution World

 

Zapraszamy Państwa na portal www.lorawan.com.pl

 

lorawan.com.pl

(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów