Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


11 lipca 2019

Wykorzystanie LoRaWAN w oprawach do oświetlenia awaryjnego  


Smart Building to szybko rozwijający się segment sieci IoT, który ma na celu m.in. zmniejszenie zużycia energii i poprawę bezpieczeństwa w budynku.

 

Firma Legrand przeprowadziła badania rynku pod względem oczekiwań odnośnie systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacji budynków. Wyniki poskutkowały powstaniem systemu opraw o nazwie Galaxy.

 

W systemie Galaxy wykorzystano technologię komunikacji bezprzewodowej LoRaWAN ze względu na niskie zapotrzebowanie na energię i bardzo dobrą propagację oraz odporność na zakłócenia. 

 

Oprawy oświetleniowe (oprawy awaryjne Galaxy), zawierają oprócz LoRaWAN także komunikację Bluetooth, a możliwość konfiguracji sprawia, że system Galaxy można zastosować z pełną elastycznością w każdym rodzaju budynku.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas na adres wireless@jm.pl 

 

LoRaWAN, Kerlink, JM elektronik, Legrand

 

kompendium wiedzy lorawan

(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów