Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


29 sierpnia 2019

JM elektronik na Wystawie Evertiq Expo w Krakowie  


Wydarzenia sygnowane marką Evertiq cieszą się w Polsce renomą. Jednodniowe konferencje-wystawy w formule Table-Top gromadzą najważniejszych w Polsce dostawców i kluczowych Klientów.
 
W dniu 17.10.2019 zapraszamy do Krakowa na tegoroczną edycję Evertiq Expo, zorganizowaną tym razem na Terenie Międzynarodowych Targów EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9 31-586 Kraków.
 
Przedstawicieli JM elektronik spotkają Państwo na stoisku nr 38 oraz na dwugodzinnych warsztatach o tematyce Power Solution, zrealizowanych w salach konferencyjnych obiektu, od godziny 10:30.
 
Otwieramy dodatkową sesję warsztatową podczas Evertiq Expo 2019 w Krakowie! Warsztaty Power Solutions cieszą się bardzo duża popularnością.
 
Mimo, że do Targów Evertiq Expo zostały ponad 3 tygodnie, to otrzymaliśmy od organizatora informację, że sala na warsztaty jest już zapełniona potwierdzonymi uczestnikami.
 
W porozumieniu z Evertiq zdecydowaliśmy się uruchomić dodatkową sesję warsztatową w godzinach od 13:00-15:00 w pomieszczeniach, które firma JM elektronik wynajmie bezpośrednio od Targów.
 
 
Prosimy nie zwlekać z rejestracją, liczba miejsc jest limitowana programem warsztatów i rozmiarem sali. 
 
"Warsztaty Power Solutions czyli sekretne życie elektroniki pod ciągłym napięciem" poprowadzone zostaną przez inżyniera aplikacyjnego JM elektronik.
Podczas warsztatów uczestnicy warsztatów empirycznie sprawdzą własności elektryczne ogniw o różnej konstrukcji oraz zapoznają się z wiodącymi trendami w dziedzinie projektowania układów zasilania.
 
Warsztaty mają charakter nieodpłatny natomiast liczba miejsc jest ściśle limitowana rozmiarem sali.
 
Agenda warsztatów:
 
1. Zasilanie bateryjne
 
Omówienie rozwoju technologii zasilania bateryjnego na przestrzeni ostatnich 30 lat. Przedstawienie różnic w wymaganiach.
Fizyczne przedstawienie uczestnikom warsztatu szeregu rodzajów ogniw primary i secondary, wraz z omówieniem zastosowanej chemii, uwarunkowań mających wpływ na kształt, customizacji, przeznaczenia.
(Dla potrzeb warsztatów zostanie zaprezentowanych ponad 50 ogniw)

2. Wprowadzenie do zasilania urządzeń IoT

Uwypuklenie specyfiki urządzeń IoT na tle spotykanych uprzednio urządzeń elektronicznych.
 
3. Zasilanie układów LoRaWan 
 
Omówienie specyfiki poboru energii przez układy LowpowerWAN na przykładzie LoRaWAN.
Dobór optymalnego ogniwa – rozważania o przewagach poszczególnych rodzajach chemii ogniw primary i secondary.
Obliczanie żywotności zasilania z ogniwa, dobór pojemności.
Problematyka pasywacji.
 
4. Zasilanie układów GSM/LTE 
 
Omówienie specyfiki poboru energii przez układy Wireless o dużej przepustowości danych na przykładzie GSM/LTE.
Aspekt wpływu częstotliwości i głębokości wyładowania na żywotność ogniwa secondary.
Dobór optymalnego ogniwa – rozważania o przewagach poszczególnych rodzajach chemii ogniw secondary.
Zastosowanie w obwodach superkondensatorów.
Kontrolery ładowania.
 
5. Tajniki PoE
 
Charakterystyka klas PoE.
Kontrolery PoE.
Filtry pasywne do Ethernetu.
 
6. Zasilanie sieciowe
 
Zasilacze sieciowe transformatorowe i impulsowe przetwornice zasilania:
Kupić czy zbudować samemu?
Dobór kluczowych komponentów projektu
 
Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi relacjami video z tematyki będącej przedmiotem warsztatów:
Elementy indukcyjne, Power Solutions

Power Solutions, JM elektronik, EEMB

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Warsztaty mają charakter nieodpłatny natomiast liczba miejsc jest ściśle limitowana rozmiarem sali.
 
Na stoisku 38 firmy JM elektronik spotkają Państwo także naszych inżynierów aplikacyjnych wyspecjalizoanych w tematyce Wireless w szczególności LTE-Cat.M/NB-IoT, LoraWAN oraz MiWi, Combo WiFi/BT.
 
Wystawa Evertiq Expo będzie doskonałą okazją do empirycznego zapoznania się z urządzeniami oferowanymi przez JM elektronik we współpracy z Gemalto(Thales), Microchip, Kerlink, RedPine.
 
 
Szczególną pozycję w ofercie JM elektronik zajmuje Industry IT. Podczas Evertiq Expo zaprezentujemy wiodące modele przemysłowych komputerów panelowych firm IEI i Aplex, komputery jednopłytkowe IEI i Asus (ARM, Tinker Board).
 
W tym roku szczególną uwagę chcemy także zwrócić Państwu na pierwszy na świecie ognioodporny dysk SSD produkcji Innodisk: Fire Shield SSD, który dostępny będzie wyłącznie na stoisku JM elektronik.
 
Dysk Fire Shield SSD jest odporny na działanie temperatury sięgającej 800 st.C aż do 30 minut.
 
Producentowi tego dysku, firmie Inndisk, przyświecała idea zachowania danych gromadzonych w komputerach np. umieszczonych w środkach transportu, które to dane byłyby bezpieczne pomimo udziału tego środka w katastrofie.
Dane z ostatniej chwili sprzed zdarzenia zapisane na bezpiecznym, odpornym na pożar nośniku, stają się kluczowe dla rozwikłania przyczyny wypadku i zapobiegania takim zdarzeniom w przyszłości.
 
Dysk Fire Shield sprawdzi się także w roli czarnej skrzynki w systemach wojskowych, instalacjach specyficznie zagrożonych pożarem (przemysł rafineryjny, chemiczny) a nawet w systemach monitoringu przeciw pożarowego.
 
Dysk Fire Shield SSD będzie prezentowany na wystawie Expo zaraz po jego prezentacji na targach Defence&Security Equipment International w Londynie.
 
Osoby zainteresowane dokumentacją techniczną dysku Fire Shield SSD firmy Innodisk oraz cennikiem prosimy o kontakt pod adresem e-mail: iit@jm.pl

Innodisk ognioodporny dysk SSD

 

Osoby zainteresowane odwiedzinami stoiska JM elektronik na Evertiq Expo prosimy o anonsowanie chęci przybycia pod adresem: targi@jm.pl. Zrewanżujemy się okazjonalnym upominkiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów