Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HDC-304E - karta przechwytująca obraz HDMI


23 sierpnia 2010

Kategoria: Komputery przemysłowe


Obok komputerów przemysłowych różnych standardów, firma iEi Technology Corp. oferuje także akcesoria uzupełniające, w tym kilka modeli profesjonalnych kart przechwytujących obraz.

 

Znajdziemy tu rozwiązania korzystające ze złącza PCI, PCIe oraz PCI-104. Do tej pory wśród produktów z tej serii pojawiały się standardowe karty video oraz mobilne serwery video. HDC-340E to nowy model karty pozwalający na obróbkę obrazu o wysokiej rozdzielczości.

 

 

Karta komunikuje się z komputerem za pomocą złącza PCI express, które jest już w tej chwili standardem w nowoczesnych systemach komputerowych. Urządzenie posiada 4 wejścia HDMI o maksymalnej rozdzielczości przechwytywania obrazu 1920 x 1080 na kanał oraz 4 wejścia audio, również o jakości HDMI. Dodatkowo zapewnione jest enkodowanie i dekodowanie do wymienionej wcześniej rozdzielczości oraz nagrywanie obrazów w jakości HD o formacie H.264 w czasie rzeczywistym. Pozwala to na redukcję wymaganej przestrzeni dyskowej. Kolejnymi bardzo pożytecznymi funkcjami są przesył nieskompresowanego obrazu video do rozdzielczości 1080p oraz możliwość odtwarzania nagrań bezpośrednio na wyświetlaczu HDMI. Kartę cechuje stosunkowo niski pobór mocy rzędu 12,7 W. W zestawie znajduje się oprogramowanie zawierające sterowniki, program kontrolny oraz kody źródłowe przykładowych programów w C dla systemu operacyjnego Windows XP.

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów