Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PDS-220Fx - przemysłowe konwertery portów szeregowych na światłowód


20 września 2010

Kategoria: Ethernet i WLAN przemysłowy


Firma ICP DAS rozszerzyła swoją ofertę serwerów portów szeregowych serii PDS o urządzenia przeznaczone do pracy w sieciach światłowodowych. Gama modelowa obejmuje 4 urządzenia: PDS220FT, PDS220FC, PDS220FCS, PDS220FCS-60, różniące się typem obsługiwanego światłowodu, rodzajem konektora (ST lub SC) oraz możliwym zasięgiem pracy.

 

Serwery 220Fx pozwalają na zdalne operowanie, sterowanie i komunikację z odległymi urządzeniami wykorzystującymi do komunikacji interfejs RS232/422/485. Wykorzystanie techniki światłowodowej pozwala z jednaj strony na budowanie rozproszonych systemów przemysłowych, gdzie odległości miedzy operatorem a urządzeniem sięgają dziesiątek kilometrów, a z drugiej strony mamy zapewnioną wysoką jakość, niezawodność i odporność transmisji na zakłócenia elektromagnetyczne wynikającą z właściwości światłowodu.

 


Wbudowana w konwerter PDS-220Fx technologia VxComm pozwala w prosty sposób przekształcić jego interfejs RS232/422/485, tak by był on przez zdalnego operatora widoczny jako kolejny port RS w jego komputerze. Ponadto niezawodna i wydajna struktura programistyczna Xserver umożliwia projektowanie własnych aplikacji przemysłowych z wykorzystaniem Ethernetu.

 

Rodzina serwerów PDS-220Fx została oparta na procesorze 80186-80 MHz. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji 512KB pamięci SRAM, 512KB pamięci Flash oraz wbudowany układ watchdog timer. Cechą wspólną wszystkich modeli jest także przystosowanie do zasilania napięciem stałym z zakresu od+12 VDC do +48 VDC oraz pracy w szerokim zakresie temperatur od -25oC do +75oC.

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów