Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drivery LED firmy Holtek w ofercie JM elektronik


17 grudnia 2010

Kategoria: Elementy elektroniczne


Przedstawiamy Państwu scaloną przetwornicę DCDC typu step-up, której zadaniem jest sterowanie oświetleniem diodowym LED.

 

Układ HT7939 umożliwia sterowanie jasnością świecenia 3 diod o prądzie znamionowym 350mA połączonych w szereg lub nawet 13 łańcuchów diod składających się z 3 białych diod LED o prądzie pracy 20mA.

 

Schemat aplikacyjny układu HT7939 jest niezwykle prosty. Składa się z prostej indukcyjności 10uH, dwóch kondensatorów ceramicznych o pojemności 2.2-4.7uF, bardzo popularnej diody typu 1N5819 oraz rezystora pomiarowego kontrolujący prąd płynący przez diody. No i oczywiście białe diody LED.


Sterowanie jasnością może odbywać się za pomocą przebiegu PWM lub podając stałe napięcie w granicach 0-3V w układ sprzężenia zwrotnego. Układ zabezpieczony jest przed przepięciami na zasilaniu, zwarciem na wyjściu, przegrzaniem. Sprawność układu do 90%.

 

Typowe aplikacje:

 

  • Kontrola podświetlenia w małych wyświetlaczach, sterowanie diodami LED w latarkach
  • Napięcie zasilania: 2.6-5.5V
  • Pobór prądu w trybie uśpienia: 0.1uA
  • Częstotliwość pracy : 1.2MHz
  • Zakres temperatur pracy: -40oC +85oC
  • Napięcie feedback: 200mV

 

Obudowa: SOT23-6 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów