Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TGW-715 – ethernetowy serwer portu RS422/485 z obsługą Modbus TCP/RTU/ASCII


03 lutego 2011

Kategoria: Ethernet i WLAN przemysłowy


Firma ICP DAS rozszerzyła ofertę swoich urządzeń do komunikacji przemysłowej
o miniaturowe serwery portów RS232/422/485 serii TGW-700, wzbogacone w stosunku do podstawowej serii serwerów TDS-700 o obsługę protokołu Modbus TCP/RTU/ASCII.

 

Podstawowy model pozwalający wykorzystać interfejs komunikacyjny RS485 oznaczony jest symbolem TGW-715. Urządzenie oparte jest na 32-bitowym procesorze ARM. Interfejs Ethernet 10/100 Base-TX z funkcją auto-negocjacji prędkości oraz MDI/MDIX dostępny w postaci złącza RJ45 przystosowany został przez producenta do zasilania PoE (IEEE 802.3af, Class 1), co pozwala zminimalizować ilość niezbędnego okablowania. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji wyprowadzone w postaci złączy śrubowych interfejsy RS422 (4-przewodowy) oraz RS485 (2 – przewodowy). Urządzenie może pracować przy temperaturach otoczenia od -25oC do +75oC.


Poprzez obsługę protokołu Modbus, serwer TGW-715 może z powodzeniem pełnić rolę bramy Modbus TCP do Modbus RTU/ASCII. Pozwala to operatorowi na zdalny dostęp do urządzeń komunikujących się poprzez Modbus RTU/ASCII z poziomu komputera PC lub innego kontrolera za pomocą Ethernetu. Wykorzystanie dwóch serwerów TGW-715 oraz Ethernetu daje możliwość uzyskania pomostu komunikacyjnego pomiędzy dwoma urządzeniami Modbus RTU/ASCII.
  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów