Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowe mikrokontrolery Flash w ofercie JM elektronik


07 lutego 2011

Kategoria: Elementy elektroniczne


Firma Holtek wprowadziła dwie nowe rodziny mikrokontrolerów do zastosowań w urządzeniach o bardzo niskim budżecie, i obudowach znacznie większych niż niskobudżetowe SOT 23-6. Są to mikrokontrolery z pamięcią Flash o pojemnościach od 1kB do 4kB. Pamięć RAM zawiera się w przedziale od 68B do 192B.

 

Obie rodziny (HT68F1x i HT66F1x) różnią się tylko tym, że mikrokontrolery rodziny HT66F1x mają dodatkowo do 4 kanałów przetworników ADC o rozdzielczości 12 bitów. Obie rodziny mikrokontrolerów mogą pracować z dwoma niezależnymi źródłami zegara (szybkiego i wolnego). Mogą to być wewnętrzne zegary RC (wolny LIRC i/lub szybki HIRC). Dodatkowo źródłem szybkiego zegara może być rezonator kwarcowy lub zewnętrzny układ RC. Maksymalna częstotliwość pracy to 20MHz. Układy mogą pracować w trybie aktywnym i w jednym z 4 trybów o obniżonym poborze mocy. SLEEP0, SLEEP1, IDLE0 i IDLE1. Prawie wszystkie wewnętrzne urządzenia peryferyjne (wyjścia/wejścia liczników, wejścia przerwań, interfejsów) mogą być w softwarowy sposób przypisywane do różnych wyprowadzeń I/O.

 

Mikrokontrolery te są wyposażone w sprzętowy układ do wspomagania sterowaniem wyświetlaczem ciekłokrystalicznym o parametrach sterowania max (1/4 duty i ½ bias). Układy te mają wbudowany układy nadzorujące pracę mikrokontrolerów (watchdog i detektor niskiego napięcia). Pracują w pełnym przemysłowym zakresie temperatur pracy (-40oC +85oC). Zakres napięć zasilania od 2.2V do 5.5V. Rodziny tych mikrokontrolerów dostępne są w szerokiej gamie wyprowadzeń od 16 wyprowadzeniowych, przez 20, 24 do 28 wyprowadzeń, każdy w wersjach (DIP/NSOP/SSOP).

 

Holtek dostarcza darmowe środowisko programistyczne HT-IDE3000, dostępne do pobrania na stronie.

 

Środowisko umożliwia programowanie w asemblerze jaki i w języku „C”.
Do programowania układów dostępne jest niedrogie narzędzie oznaczone symbolem „e-Writer plus” (dostępny w JM elektronik)
  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów