Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowy debugger JTAGICE 3


18 kwietnia 2011

Kategoria: Elementy elektroniczne


Miło nam poinformować naszych klientów o nowym debuggerze firmy Atmel. Nowe narzędzie nazywa się JTAGICE 3 i jest następcą bardzo popularnego JTAGICEmkII. Jest to nowa propozycja zarówno dla profesjonalistów jak również dla hobbystów na co dzień zmagających się z projektowaniem systemów opartych o mikrokontrolery AVR i AVR32.


JTAGICE 3 podobnie jak jego poprzednik jest też w pełni funkcjonalnym programatorem układów Tiny, Mega, Xmega i UC3. Narzędzie obsługuje wszystkie interfejsy wykorzystywane do debuggowania i programowania AVR i AVR32 (JTAG, SPI, debugWire, PD.

 

W odróżnieniu od JTAGICEmkII nowa wersja jest jeszcze szybsza (256kB Flash w 14 sekund przez JTAG), ma mniejszą obudowę i zasilana jest tylko z portu USB. Zwiększono również odporność narzędzia na wszelkiego rodzaju zakłócenia i uszkodzenia pochodzące z układu programowanego (ESD, odwrotna polaryzacja złącza, zbyt wysokie zasilanie). Zmieniono również tasiemkę łączącą JTAGICE 3 z głowicą programującą na bardziej wytrzymałą.

 
Nowy debugger współpracuje ze środowiskiem AVR Studio 5, starsze wersje AVR Studio nie będą wspierać JTAGICE 3. Pełna instrukcja obsługi znajduje się w plikach pomocy najnowszego AVR Studio 5.

 

JTAGICE 3 będzie dostępny w naszym magazynie już za kilka tygodni, o tym fakcie będziemy informować na bieżąco na naszej stronie www.

 

Pojawienie się w ofercie nowego JTAGICE 3 wiąże się również z opracowaniem nowego jeszcze lepszego środowiska IDE dla układów AVR i AVR32 – AVR Studio 5. Więcej szczegółów na temat AVR Studio 5 ujawnimy w kolejnej edycji naszego newsletera.
  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów