Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

E-Class SSD - dyski SSD 2,5” eMLC o dużej pojemności i żywotności


21 kwietnia 2011

Kategoria: Komputery przemysłowe


Rozwój dysków SSD sprowadza się przede wszystkim do zwiększania pojemności oraz prędkości zapisu i odczytu danych. Firma InnoDisk wprowadza do oferty dyski standardu 2,5” serie E-Class SSD. Oprócz popularnego interfejsu SATA II 3.0G, seria ta jest dostępna w wykonaniu dysponującym interfejsem SAS II 6.0G (Serial Attached SCSI - interfejs komunikacyjny stosowany do podłączania dysków twardych głównie w serwerach).

 

Dyski serii E-Class są dostępne w pojemnościach od 64GB do 512GB. Maksymalne parametry zapisu i odczytu danych kształtują się na poziomie: 190 MB/s odczyt i 30 MB/s zapis. Dyski mogą pracować w temperaturze dochodzącej do +70°C oraz cechują się odpornością na wibracje rzędu 20 G i wstrząsy 1500G/0.5s. Pobór prądu dochodzi do 580 mA.


Seria ta, podobnie jak wszystkie dyski SSD, DOM i karty pamięciowe firmy InnoDisk wyposażone są w systemy SMART, TRIM, ATA Security oraz inteligentne zarządzanie blokami danych, pozwalające na wydłużenie żywotności dysku.


Seria E-Class wykonana jest w technologii eMLC, która pozwala na znaczne zwiększenie ilości cykli zapisu/odczytu w porównaniu z klasycznymi dyskami MLC. Dla eMLC liczba ta kształtuje się na poziomie 30 000, co jest znacznie lepszym wynikiem w odniesieniu do dysków MLC: 3 000 do 5 000 cykli. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów