Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

tDS-732 – miniaturowy serwer portów szeregowych do Ethernetu


21 kwietnia 2011

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Przedstawiamy Państwu kolejny z serwerów portów szeregowych firmy ICP DAS reprezentujący najnowszą serię tDS-700, która umożliwia wirtualizację portów RS232/422/485 z wykorzystaniem Ethernetu.

 

Cechami odróżniającymi rozwiązania tDS-700 od podobnych produktów dostępnych na rynku są miedzy innymi: miniaturowa obudowa (52mm x 95mm x 27mm), zasilanie PoE (Power over Ethernet), czy też możliwość pracy w temperaturach otoczenia z zakresu -25 °C ~ +75 °C oraz montażu na szynie DIN.

 

tDS-732 zbudowany został w oparciu o 32-bitowy mikroprocesor ARM z wbudowanym układem watchdog. Interfejs 10/100 Base-TX Ethernet, wyprowadzony z serwera w postaci złącza RJ45 wyposażony został w funkcje auto-negocjacji, auto MDI/MDIX oraz ledowe wskaźniki stanu. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji 3 trójprzewodowe porty RS232 z funkcją automatycznej kontroli kierunku przepływu danych, dostępne w postaci złącza śrubowego.

 

Zdalna komunikacja z serwerem tDS-732 odbywa się za pomocą dołączonej do urządzenia aplikacji VxComm, która sprawia, że podłączone do Ethernetu porty RS232 serwera tDS-732 widziane są przez operatora jako kolejne porty w jego komputerze PC. Aplikacja ta może współpracować z systemami operacyjnymi: 32/64-bit Windows XP/2003/2008/Vista/7. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów