Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

IMBA-C2060 – serwerowa płyta główna ATX


18 sierpnia 2011

Kategoria: Komputery przemysłowe


Wydajna i uniwersalna – tak można dwoma słowami określić dedykowaną do zastosowań przemysłowych nową płytę ATX IMBA-C2060 produkcji iEi Technology Corp.

 

Model IMBA-C2060 wyposażony jest w podstawkę LGA1155 i obsługuje procesory serii Intel Xeon Quad/Dual, Intel Core i3 Quad/Dual wykonane w najnowszej technologii 32nm. Omawiany model płyty jako jedyny z całej rodziny obsługuje serwerowe procesory Intel Xeon co sugeruje jej zastosowanie. Kolejnym istotnym faktem jest maksymalna ilość pamięci operacyjnej możliwa do zainstalowania na płycie. W tym przypadku są to aż 32GB (4x 8GB) DDR3 SDRAM dual Channel pracującej szybkością do 1333MHz. Taka ilość RAMu z ogromnym zapasem wystarczy na potrzeby małych czy średnich serwerów przemysłowych.Nad dobrą współpracą pamięci i procesora czuwa chipset Intel C206. Zintegrowano w nim interfejsy VGA, HDMI oraz DVI-D. Za efekty dźwiękowe odpowiedzialny jest kodek Realtek ACL888 HD Audio.

 

Serwerowa płyta główna powinna szybko i sprawnie zarządzać nawet większą ilością dysków twardych. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ IMBA-C2060 może współpracować z aż sześcioma dyskami twardymi – dwoma w standardzie SATA 6Gb/s i czterema w standardzie SATA 3Gb/s.

 

Producent zadbał aby na pokładzie nie zabrakło niezbędnych interfejsów. Z ważniejszych można wymienić 5x RS-232, 1x RS-422/485, 2x USB 3.0, aż 10x USB 2.0, 1x LPT, 1x PS/2 oraz dwa 10pinowe wyprowadzenia dla opcjonalnego modułu szyfrującego TPM v1.2.

 

Sprawną komunikację sieciową zapewniają dwa złącza GbE wspierane przez kontroler PCIe Intel 82583V. Płyta posiada także porty rozszerzeń 1x PCIe x16/x8, 2x PCIe x4, 1x PCIe x16 oraz 3x PCI. Istnieje kilka możliwości konfiguracji wymienionych portów w zależności od wymagać konkretnego rozwiązania.

 

Standardowo już IEI Technology Corp. oferuje w swoich nowych produktach najnowszej generacji UEFI BIOS oraz oprogramowanie One Key Recovery pozwalający na szybkie i sprawne zarządzanie kopiami zapasowymi systemu. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów