Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TPD-430-EU - uniwersalny interfejs HMI 4.3” do aplikacji typu „Home Automation”


14 października 2011

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Do oferty zostało wprowadzone nowe rozwiązanie HMI firmy ICP DAS z serii TPD. Seria ta dotąd obejmowała produkty o przekątnej ekranu 2.8”. Nowe urządzenie o symbolu TPD-430-EU wyposażone zostało w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4.3”, rozdzielczości 480x272 oraz jasności 400 cd/m2, a sama obudowa urządzenia przystosowana została do montażu naściennego za pomocą 6 śrub. Do montażu wściennego producent proponuje opcjonalną, metalową puszkę.

 

Urządzenie wyposażone zostało w 32-bitowym procesor typu RISC, zegar czasu rzeczywistego (RTC), 16MB pamięci RAM oraz 8MB pamięci Flash oraz głośnik. Ponadto urządzenie dysponuje portem RS485 na złączu śrubowym, przeznaczonym do komunikacji z innymi urządzeniami oraz portem USB 1.1 przeznaczonym jedynie do aktualizacji firmware’u.


Panel TPD-430-EU może pracować w szerokim zakresie temperatur otoczenia od -20oC do +70oC, przy zasilaniu dowolnym napięciem stałym z zakresu +10 ~ +30 V i maksymalnym zapotrzebowaniu energetycznym wynoszącym 2,5W.

 

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje oprogramowanie HMI Works umożliwiające tworzenie sterowań z wykorzystaniem języka C oraz typowego schematu drabinkowego LD, jak również tworzenie prostych wizualizacji graficznych. Dzięki obsłudze protokołu Modbus interfejs TPD-430-EU doskonale nadaje się do współpracy z rozproszonymi modułami wejść/wyjść cyfrowych/analogowych/przekaźnikowych serii M-7000, które tak jak on wykorzystują do komunikacji RS485. Rozwiązanie takie pozwala na tworzenie prostych aplikacji o sporych możliwościach mogących znaleźć zastosowanie od automatyki budynkowej, przez monitoring procesów i obiektów, na prostych systemach sterowania w aplikacjach typowo przemysłowych kończąc.

 


Karta katalogowa/dodatkowe informacje 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów