Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HDC-301/301E – karty przechwytujące obraz i dźwięk z interfejsami HDMI


19 października 2011

Kategoria: Komputery przemysłowe


Firma IEI Technology Corp. wprowadziła na rynek nowe modele przemysłowych kart przechwytujących materiał multimedialny, wyposażonych w interfejsy HDMI. Modele HDC-301 oraz HDC-301E różnią się tylko obsługiwanym portem magistrali. HDC-301 obsługuje magistralę PCI natomiast model HDC-301E magistralę PCI Express.

 

Karty wyposażone są w tylko jedno wejście i jedno wyjście HDMI, ale istnieje możliwość współdziałania aż 8 kart w jednej stacji roboczej. Kompresja materiału wideo dokonuje się za pośrednictwem kodeka H.264/AVC High Profile Level 4.2.


Na wejście karty może być podawany materiał o rozdzielczościach od 720x576 do 1920x1080 przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę. Taki materiał można w czasie rzeczywistym zapisywać na dysku twardym w takich samych rozdzielczościach przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę i strumieniowaniu do 30Mbps. Za kompresję dźwięku odpowiada kodek MPEG-1 Audio Layer2, który zapisuje ścieżkę audio o maksymalnym strumieniowaniu do 256kbps.

 

Producent oprócz sterowników dodaje do kart pakiet oprogramowania SDK kompatybilny z systemami Windows 7 i XP oraz Linux Kernel 2.6.27. Dzięki wykorzystaniu elementów wysokiej jakości karty HDC-301 oraz HDC-301E mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -20oC do +65oC. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów