Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PPC-5152-D525 – pierwszy przedstawiciel nowej serii bezwentylatorowych panelowych komputerów przemysłowych PPC


23 listopada 2011

Kategoria: Komputery przemysłowe


Komputery panelowe są jedną z głównych linii produktowych firmy IEI Technology Corp. Produkty te regularnie ewoluują nadążając za trendami rynkowymi. Na szczególną uwagę niewątpliwie zasługuje kolejna generacja panelowych komputerów przemysłowych serii PPC, której pierwszym przedstawicielem jest model PPC-5152-D525.

 

W porównaniu do poprzednika, różnice są ogromne. Pierwszą istotną zmiana jest odmienna konstrukcja obudowy. Podobnie jak w poprzednich wersjach jest wykonana z aluminium, jednak dzięki wyprowadzonemu na front diodowemu wskaźnikowi i portowi USB jest bardziej funkcjonalna. Diodowy wskaźnik przedstawia między innymi informacje o wybranym trybie zasilania, pracy twardego dysku i sieci WI-FI, a także o wykorzystaniu portów LAN i SFP. Na wskaźniku znajduje się także ikonka sygnalizująca zbyt wysoką temperaturę systemu.

 

Warto wspomnieć o tym, że w nowym modelu ekran i obudowa frontu stanowią jedną płaszczyznę, co eliminuje gromadzenie się wody, pyłów i wszelkich zanieczyszczeń, a także ułatwia czyszczenie. Komputer posiada od frontu stopień szczelności IP64.

 

Nowością w linii komputerów PPC jest obecność wbudowanej kamery internetowej rejestrującej obraz z maksymalną rozdzielczością 1.3mpx oraz z automatyczną regulacją ostrości, ekspozycji i balansu bieli. W panel czołowy wbudowano także sensor odpowiadający za automatyczną regulację jasności ekranu w zależności od natężenia oświetlenia. Uzupełnienie stanowi pilot zdalnego sterowania. Nowa jest także sama matryca (o rozdzielczości 1024x768), która podświetlana jest już diodami LED. Pozwoliło to uzyskać wyższą jasność świecenia (400cd/m2) przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru prądu.

 

Nowe rozwiązania zastosowano także wewnątrz komputera. W PPC-5152-D525 pracuje dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 taktujący z częstotliwością 1.8 GHz wspomagany przez chipset ICH8M i maksymalnie 4GB pamięci RAM DDR3. Niezwykle istotną cechą jest zastosowanie chłodzenia pasywnego, co uodparnia komputer na wpływ zanieczyszczeń, kurzu oraz wstrząsów. Przewidziano instalację trzech typów nośników danych: jest kieszeń na 2.5”dysk twardy z interfejsem SATA, złącze karty CF typ II oraz złącze na dysk SSD SATA Slim(!).

 

Użytkownik ma możliwość rozbudowania funkcjonalności komputera. Umożliwia to jeden z dwóch adapterów PCI/PCIe do wyboru – jeden z dwoma portami PCI i drugi z jednym PCI i jednym PCIe.


Zestawienie wyprowadzonych interfejsów jest imponujące. Oprócz standardowych 2x RS-232, programowalnego RS-232/422/485, 2X USB2.0, VGA czy Audio (line-out, mic) producent wyposażył komputer w 2x RS422/485 w postaci gniazd RJ-45, co umożliwia zdalną obsługę poprzez Ethernet. Sprawną komunikację sieciową zapewnia podwójny gigabitowy Combo LAN obsługujący po 2 porty RJ-45 i światłowodowe SFP(!). Ponad komputer posiada 2 porty USB3.0 oraz zewnętrzny przełącznik sposobu zasilania AT/ATX. Opcjonalnie dostępna jest 4 kanałowa karta rejestrujące materiał audio i wideo oraz moduł WI-FI.

 

Zastosowanie odpowiednich komponentów pozwoliło rozszerzyć zakres temperatury pracy, który teraz mieści się w przedziale od -20oC do +50oC. PPC-5152-D525 bez kart rozszerzeń pobiera zaledwie 50W. Pomimo znacznego wzrostu zaawansowania technicznego komputer nadal kierowany jest do ciężkiego przemysłu. Konstrukcja jest odporna na wibracje (MIL-STD-810F 514.5C-2), jak również znosi wstrząsy o sile 3G (pół sinusoidy, 11ms). 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów