Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Krótki przegląd regulatorów impulsowych firmy Aimtec


28 grudnia 2011

Kategoria: Elementy elektroniczne


Gotowe regulatory impulsowe zadomowiły się już na dobre w arsenale konstruktora elektronika.


Dotychczas barierą była cena, ale powoli relacje cenowe w stosunku do korzyści przezwyciężyły niechęć konstruktorów do ich stosowania. Zwłaszcza, że w projekcie zawsze liczy się czas. Zamiast walczyć z kolejnym ogniwem projektu kolejna sparametryzowana kostka elektroniki daje komfort pracy składania „kloców LEGO”.


Warto zauważyć co otrzymuje się w zamian – sprawność do 96%, eliminacja elementów wymuszonego chłodzenia lub dużych radiatorów kojarzonych zwykle z regulatorami analogowymi. Niektóre wersje z małej obudowy SIP3 dają moc do odbiornika nawet 13W. Ponadto posiadają gotowe zabezpieczenia przeciwzwarciowe – niektóre nawet termiczne, duża niezawodność, kompatybilność obudów z TO220 i łatwość przejścia, już na bazie produktu , z liniowego regulatora 78xx .Również możliwość stosowania regulatorów wersji smd.

 

Firma Aimtec oferuje:

 

Regulatory SMD – seria AMSRL-78-NZ z prądem wyjściowym 0,5A i maks. napięciem wej. 28V (4.5V min.) z możliwością korekcji napięcia wyjściowego, zdalne wyłączanie, małe szumy, zabezpieczenie termiczne. Trochę mały wybór napięć wyjściowych.

 

Regulatory – seria AMSRW-78-Z - z prądem wyjściowym 0,5A , z bardzo dużym zakresem napięcia wej.max.72V (min 9V) , małe szumy i tętnienia , duży wybór wersji napięć wyjściowych , w zakresie od 3.3V do 15V .Obudowa SIP. Regulatory o tak dużym zakresie napięciowym są godne polecenia. Trochę brakuje w tej rodzinie wyższych wersji napięciowych .

 

Regulatory – seria AMSR2-78-NZ z prądem wyjściowym 2A i max napięciem wej.18V (4.75min.), małe szumy i tętnienia, mały wybór wersji napięć wyjściowych (od 2.5V do 6.5V ).

 

Regulatory – seria AMSR1-78-NZ z prądem wyjściowym 1A i max napięciem 32V(4,75Vmin.), małe szumy i tętnienia. Wybór wersji napięciowych 3.3V do 12V.

 

Regulatory – seria AMSR1-78-Z z prądem wyjściowym 1A i max napięciem 18V(4,75Vmin.), małe szumy, duży wybór wersji napięć wyjściowych, ale w zakresie od 1.5V do 5V.

 

Regulatory – seria AMSRB-78-NZ najtańsze z serii regulatorów, gdzie mniej istotne są parametry, a ważniejsza cena, z prądem wyjściowym 0,5A i max napięciem 30V(min. 4.5V), małe szumy, duży wybór wersji napięć wyjściowych w zakresie od 3.3V do 15V.

 

Regulatory – seria AMSR-78-NZ z prądem wyjściowym 0.5A i max napięciem 32V(min 4,75V), małe szumy i tętnienia. Wybór wersji napięciowych 3.3V do 18V.

 

Regulatory – seria AMSR-78-Z z prądem wyjściowym 0,5A i max napięciem 34V, małe szumy, bardzo duży wybór wersji napięć wyjściowych, w tym napięcia nietypowe w zakresie od 1.5V do 15V 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów