Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

AFL2-12A-D525 - komputer panelowy AFL 12" nowej generacji


28 grudnia 2011

Kategoria: Komputery przemysłowe


Jednym z najpopularniejszych komputerów panelowych iEi Technology Corp. jest model AFL-12A-N270 bezwentylatorowa jednostka z ekonomicznym procesorem Intel Atom N270. Wysoka niezawodność i stabilność pracy, a także przemyślana i solidna konstrukcja sprawiły, iż komputer doskonale sprawdza się zarówno w rozwiązaniach pracujących w trudnych warunkach przemysłowych hal fabrycznych, jak i lżejszych aplikacjach, takich jak np.: systemy informacyjne i reklamowe lub terminale multimedialne.


AFL-12A-N270 doczekał się swojego następcy, którym jest komputer AFL2-12A-D525 – nie oznacza to jednak bynajmniej, że AFL-12A-N270 zniknie z oferty. W tym przypadku nie jest to tylko nowsza wersja tego komputera, lecz stworzona od podstaw nowa konstrukcja. Różnice między nową a bieżącą generacją są bardzo wyraźne. Najbardziej rzuca się w oczy nowe atarkcujne wzornictwo komputera. Obudowa wygląda nowocześnie i bardzo estetycznie, a umieszczone pod ekranem dotykowe klawisze funkcyjne oraz wskaźniki LED aktualnego stanu pracy, czynią urządzenie bardziej funkcjonalnym. W odróżnieniu od poprzednika przednia część obudowy stanowi jedną płaszczyznę o stopniu szczelności IP64. Ułatwia to czyszczenie, utrudnia osadzanie się brudu oraz sprawia estetyczne bardzo wrażenie.

 

Nowością są dostępne od frontu: port micro USB oraz wbudowany czytnik kart micro SD. Różnice wizualne dotyczą także nowej panoramicznej matrycy z podświetleniem LED. Jasność jest o 20% wyższa w porównaniu z tradycyjnym modelem. Dzięki sensorowi intensywności światła matryca automatyczne dostosowuje swoją jasność do panujących warunków.


W nowym modelu producent daje klientowi możliwość wyboru technologii ekranu dotykowego. Użytkownik może wybierać między tańszym rezystancyjnym, a wielodotykowym ekranem pojemnościowym. AFL2-12A-D525 wyposażono także w szereg urządzeń znacznie rozszerzających spektrum jego zastosowania. W panel czołowy wbudowano 1.3 Mpx kamerę internetową oraz mikrofon. Opcjonalnie można rozbudować komputer o czytnik kart hybrydowych lub magnetycznych.

 

Stosunkowo dużą moc obliczeniową zapewnia dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 1.8 GHz wsparty chipsetem ICH8M. AFL2-12A-D525 standardowo wyposażony jest w 1GB pamięci DDR3, jednak możliwość rozbudowy RAMu sięga 4GB. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów całość jest chłodzona pasywnie. Możliwa jest komunikacja sieciowa przewodowa (2x GbE LAN na portach RJ-45) oraz bezprzewodowa (IEEE 802.11b/g/n) osiągająca transfery do 300Mbps dzięki systemowi 2x2 MIMO. Na zewnątrz wyprowadzono podstawowe interfejsy, takie jak 2x RS-232 (DB-9 i RJ-45), 4x USB2.0 czy VGA. Nowością w tej serii komputerów jest wyprowadzenie na zewnątrz przełącznika trybu zasilania AT/ATX oraz przycisku do przywracania ustawień domyślnych CMOS. Istnieje możliwość wbudowania opcjonalnych czytników RFID (EM lub Mifare). Poprawił się zakres temperatury pracy, który mieści się teraz w przedziale od -20oC do +60oC. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów