Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ICE-PV-D5251 – „Computer-on-Module” z procesorem Intel Atom D525


12 marca 2012

Kategoria: Komputery przemysłowe


Komputery jednopłytkowe COM Express stanowią rdzeń systemu zawierający jednostkę centralną, chipset oraz podstawowe układy komunikacyjne. Do pełnego wykorzystania funkcjonalności konieczna jest współpraca komputera z płyta bazową.

 

Komputer odpowiada za możliwości obliczeniowe oraz obsługę interfejsów i portów rozszerzeń, natomiast na płycie bazowej umieszczone są wszystkie złącza i porty obsługiwane przez komputer. Takie rozwiązanie jest wygodne ze względu na łatwość wymiany modułu w celach serwisowych lub modyfikacji systemu. Modernizacja nie pociąga także za sobą konieczności wprowadzania zmian mechanicznych ponieważ płyta bazowa pozostaje niezmienna. Dla zoptymalizowania zarówno funkcjonalności jak i gabarytów systemu możliwa jest współpraca komputera z płyta bazową indywidualnego projektu. Moduły COM Express cechuje bardzo zwarta konstrukcja – gabaryty to zaledwie 95x95 mm.


Jednym z takich komputerów tego standardu jest ICE-PV-D5251 produkcji IEI Technology Corp., wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 (taktowany z częstotliwością 1.8GHz) oraz chipset ICH8M.


System obsługuje maksymalnie 2GB pamięci RAM DDR3. Moduł posiada silnik graficzny GMA 3150 taktujący z częstotliwością 400 MHz, przesyłający informację poprzez interfejsy VGA i LVDS na płycie bazowej. Możliwa jest obsługa dwóch niezależnych ekranów. Użytkownik ma do dyspozycji 8 portów USB2.0, złącze IDE i 3 złącza SATA 3Gbps, jak również po 4 porty rozszerzeń PCI i PCIe. Gigabitowy Ethernet obsługiwany jest przez układ Intel 82567V.

 

Wyprowadzenia wszystkich tych interfejsów mogą być zrealizowane przez płytę bazową.
ICE-PV-D5251 posiada szeroki zakres temperatury pracy, który mieści się w przedziale od -20oC do +70oC przy wilgotności powietrza od 5 do 95%. Okrywający całą powierzchnię płytki radiator zapewnia chłodzenie pasywne. Komputer zasilany jest jednym poziomem napięcia 12V. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów