Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TGW-725 – ethernetowy serwer 2 portów RS485 z obsługą Modbus TCP/RTU


12 marca 2012

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Przedstawiamy kolejny model ethernetowego serwera portów RS232/422/485 z serii TGW-700 firmy ICP DAS, z obsługą protokołu Modbus TCP/RTU/ASCII.

 

Urządzenie oparte jest na 32-bitowym procesorze ARM. Interfejs Ethernet 10/100 Base-TX z funkcją auto-negocjacji prędkości oraz MDI/MDIX dostępny w postaci złącza RJ45 przystosowany został przez producenta do zasilania PoE (IEEE 802.3af, Class 1), co pozwala zminimalizować ilość niezbędnego okablowania. Istnieje także możliwość zasilania serwera w tradycyjny sposób dowolnym napięciem stałym z zakresu +12/+48V.


Serwer pozwalający wykorzystać interfejs komunikacyjny RS485 oznaczony jest symbolem TGW-725.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji wyprowadzone w postaci złączy śrubowych 2 interfejsy RS485 (2 – przewodowe). Poprzez obsługę protokołu Modbus, serwer TGW-725 może z powodzeniem pełnić rolę bramy Modbus TCP do Modbus RTU/ASCII. Pozwala to operatorowi na zdalny dostęp do urządzeń komunikujących się poprzez Modbus RTU/ASCII z poziomu komputera PC lub innego kontrolera za pomocą Ethernetu. Wykorzystanie dwóch serwerów TGW-725 oraz Ethernetu daje możliwość uzyskania pomostu komunikacyjnego pomiędzy dwoma urządzeniami Modbus RTU/ASCII.

 

Urządzenie może pracować przy temperaturach otoczenia od -25oC do +75oC, a jego obudowa przystosowana jest do montażu na szynie DIN, bez konieczności użycia dodatkowych akcesoriów. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów