Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PDS-5105D-MTCP - ethernetowy serwer 10 portów RS485


25 kwietnia 2012

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Przedstawiamy nowego przedstawiciela dobrze znanej serii PDS (Programmable Device Servers) firmy ICP DAS, która oferuje użytkownikowi kilkanaście modeli serwerów portów RS232/485 różniących się ilością i rodzajem dostępnych interfejsów.

 

Serwer PDS-5105D-MTCP umożliwia podłączenie do niego maksymalnie 10 dowolnych urządzeń wykorzystując do tego 10 dostępnych, dwuprzewodowych interfejsów RS485. Zdalna komunikacja z serwerem PDS poprzez Ethernet jest możliwa z poziomu standardowego komputera PC dzięki technologii Virtual COM.

 

Technologia ta sprawia, że porty RS485 serwera PDS są widziane jako kolejne porty w komputerze PC, na których można wykonywać wymagane w danej aplikacji operacje. Do komunikacji od strony sieciowej wykorzystywany jest wbudowany w serwer dwuportowy switch ethernetowy 10/100 Base-TX z obsługą funkcji Lan Bypass.

 

Od strony sprzętowej serwer PDS-5105D-MTCP oparty został na 16-bitowym procesorze 80 MHz. Ponadto urządzenie posiada 512KB pamięci SRAM, 512KB pamięci Flash, 16KB pamięci EEPROM oraz wbudowany układ Watchdog Timer. PDS-5105D-MTCP przystosowany jest do montażu na szynie DIN, zasilania dowolnym napięciem stałym z zakresu +12 ~+48 VDC oraz pracy w temperaturach otoczenia z zakresu od -25oC do +75oC. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów