Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TGW-734 – ethernetowy serwer portów szeregowych z obsługą Modbus TCP/RTU


28 maja 2012

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Przedstawiamy kolejny model ethernetowego serwera portów RS232/422/485 z serii TGW-700 firmy ICP DAS, z obsługą protokołu Modbus TCP/RTU/ASCII. Serwer pozwalający wykorzystać interfejs komunikacyjny RS485 oraz dwa interfejsy RS232, oznaczony jest symbolem TGW-734.

 

Urządzenie oparte jest na 32-bitowym procesorze ARM. Interfejs Ethernet 10/100 Base-TX z funkcją auto-negocjacji prędkości oraz MDI/MDIX, dostępny w postaci złącza RJ45, przystosowany został przez producenta do zasilania PoE (IEEE 802.3af, Class 1), co pozwala zminimalizować ilość niezbędnego okablowania. Istnieje także możliwość zasilania serwera w tradycyjny sposób - dowolnym napięciem stałym z zakresu +12/+48V.


Ponadto użytkownik ma do dyspozycji wyprowadzone w postaci złączy śrubowych 2 interfejsy RS232 (3 – przewodowe) oraz 1 interfejs RS485 (2-przewodowy).

 

Poprzez obsługę protokołu Modbus, serwer TGW-734 może z powodzeniem pełnić rolę bramy Modbus TCP do Modbus RTU/ASCII. Pozwala to operatorowi na zdalny dostęp do urządzeń komunikujących się poprzez Modbus RTU/ASCII z poziomu komputera PC lub innego kontrolera, za pomocą Ethernetu. Wykorzystanie dwóch serwerów TGW-734 oraz Ethernetu daje możliwość uzyskania pomostu komunikacyjnego pomiędzy dwoma urządzeniami wykorzystującymi standard Modbus RTU/ASCII.

 

Urządzenie może pracować przy temperaturach otoczenia od -25oC do +75oC, a jego obudowa przystosowana jest do montażu na szynie DIN, bez konieczności użycia dodatkowych akcesoriów. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów