Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Karty komunikacyjne VXC-144U/IU PCI z portami RS485


15 marca 2010

Kategoria: Ethernet i WLAN przemysłowy


Szeroka gama przemysłowych kart komunikacyjnych firmy ICP DAS, wykorzystujących standardową magistralę Universal PCI (3.3V oraz 5V), została rozszerzona o dwa nowe modele z czterema portami RS422/485, przeznaczone do współpracy z wszelkimi innymi urządzeniami wykorzystującymi transmisję szeregową (np.: czytniki kodów, drukarki, inteligentne czujniki, przyrządy pomiarowe, komputery, rozproszone moduły we/wy itp.).

Są to karty VXC-144U oraz VXC-144iU. Jedyna różnica pomiędzy produktami to izolacja 2.5kV portów RS422/485 w modelu VXC-144iU.

4 porty RS422/485 na złączach DB-9M wyprowadza się z kart VXC za pomocą kabla podłączanego do złącza DB-37 na karcie. Każdy z portów może pracować w trybie half-duplex RS485 lub full-duplex RS422 oraz dysponuje 128 bajtami sprzętowego bufora FIFO i może pracować z maksymalną prędkością 115.2Kbps. Ponadto karty serii VXC posiadają zabezpieczenie ESD +/-4 KV. Użytkownik może wybrać manualnie numer portu korzystając z przełącznika DIP na karcie lub pozwolić sterownikowi urządzenia na automatyczne przyporządkowanie wolnego portu. Ponadto pod systemem operacyjnym rodziny Windows sterownik urządzenia przyporządkowuje każdemu portowi do 128Kb programowego bufora FIFO. Do kart dołączone są sterowniki umożliwiajace prace z systemami operacyjnymi : Linux, Windows NT4.0, Windows 2000/XP/2003/Vista/7.
 
Karty VXC-144U oraz VXC-114iU umożliwiają w łatwy i przystępny sposób za pomocą magistrali PCI, na rozbudowę istniejących systemów o interfejsy RS485 dające możliwość odpornego na zakłócenia przesyłu danych na duże odległości w sieciach przemysłowych.  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów