Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Porty szeregowe ICP DAS z komunikacją poprzez Ethernet


18 marca 2010

Kategoria: Ethernet i WLAN przemysłowy


W ofercie produktów ICP DAS znajduje się między innymi szeroka gama serwerów portów szeregowych.   Urządzenia te pozwalają w prosty i intuicyjny sposób podłączyć urządzenia  wyposażone w port szeregowy do sieci Ethernet. W połączeniu z oprogramowaniem VxComm mamy możliwość operowania przez sieć odległym portem COM , który jest widoczny z  punktu widzenia naszego komputera PC jako kolejny zwykły port szeregowy.  Wszystkie modele przystosowane są do pracy w temperaturach  -25 ~ +75 °C  oraz montażu naściennego lub na szynie DIN.

Podstawowa seria PDS-700 składa się z kilkanastu modeli, różniących się ilością dostępnych portów szeregowych. Model najprostszy posiada 1xRS232 oraz 1xRS485 , natomiast na samym szczycie znajdują się urządzenia wyposażone w 1xRS485 oraz 7xRS232.  Jako modele pośrednie dostępne są wersje z większą ilością portów RS485  oraz wyposażone w dodatkowe wejścia/wyjścia cyfrowe. Obudowa portów PDS-700 wykonana jest z niepalnego tworzywa. Porty szeregowe serii PDSM-700 pod względem konfiguracji i dostępnych interfejsów są identyczne z modelami PDS-700, a jedyna różnica to obudowa wykonana z metalu.  Urządzenia te  podobnie jak PDS-700 przystosowane są do zasilania dowolnym napięciem z zakresu  +10 VDC ~ +30 VDC. Najnowszymi liniami są rodziny produktów o PPDS-700 oraz PPDSM-700, stanowiące alternatywę dla produktów omówionych wyżej, jednak wprowadzono tu dwie istotne innowacje. Pierwsza z nich polega na zaimplementowaniu wsparcia dla protokołu Modbus TCP/RTU/ASCII, ułatwiającego integrację z oprogramowaniem typu SCADA/HMI. Druga, nie mniej istotna zmiana to wykorzystanie technologii PoE (Power over Ethernet), która zgodnie ze standardem IEEE 802.3af umożliwia zasilanie portów wykorzystując standardowy kabel Ethernetowy. Dzięki mniejszej ilości okablowania instalacja jest prostsza, a dodatkowo unikamy  konieczności stosowania dodatkowego zasilacza, często specyficznego z racji przemysłowych warunków pracy urządzenia.  Jako alternatywę do zasilania PoE można zastosować  dowolne napięcie z zakresu  +12 VDC ~ +48 VDC.

Licząca blisko 50 różnych modeli oferta portów szeregowych w ofercie JM elektronik pozwala na idealny dobór rozwiązania, pod konkretne wymagania danej aplikacji.  W połączeniu z siecią Ethernet może pomóc szeroka oferta przemysłowych switchy Ethernetowych tego samego producenta. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów