Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

SAILOR-12A - komputer panelowy iEi Technology Corp. wyróżniony przez Control Engineering


15 lutego 2010

Kategoria: Komputery przemysłowe


Komputery panelowe to wygodne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu gałęziach automatyki przemysłowej, a także w aplikacjach o charakterze bardziej komercyjnym. Zwarta konstrukcja zapewnia znaczną oszczędność miejsca, jak i zmniejsza ilość kłopotliwego okablowania. Często istnieje konieczność zastosowania systemu komputerowego w warunkach znacznie odbiegających od typowych - duże zapylenie, niebezpieczeństwo zalania wodą, temperatura pracy poniżej 0ºC. Stosowanie specjalistycznych obudów rzadko jest rozwiązaniem w pełni satysfakcjonującym, a bardzo kosztownym.

Komputer panelowy SAILOR-12A wyróżnia się odporną na urazy mechaniczne aluminiowo-magnezową obudową o stopniu ochrony IP67. Zapewnia to całkowitą szczelność przed kurzem oraz wodą (możliwe jest jego całkowite zanurzenie). Całości dopełniają specjalne wodoodporne złącza wszystkich interfejsów typu M12 (USB, CAN, wyjścia audio, RS-232, RS-232/422/485, GbEthernet LAN, gniazdo zasilania). Komputer jest przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperaturowym: -10ºC do 50ºC. Sercem systemu jest energooszczędny procesor Intel Atom N270 1.6 GHz chłodzony pasywnie. Komputer posiada również slot na karty CompactFlash II oraz antywstrząsową kieszeń na dysk 2,5'' SATA. Wyświetlacz TFT LCD XGA (1024x768) o przekątnej ekranu 12.1'' wyposażony jest w nakładkę dotykową. Standardowa wersja komputera posiada wyświetlacz o jasności 400 cd/m2, kontraście 500:1 oraz 262K kolorów. Dodatkowo w ofercie jest specjalna wersja - SAILOR-12ASR o jasności 1000 cd/m2 i kontraście 700:1.

Powyższe cechy zostały docenione przez czasopismo Control Engineering  -  w corocznym konkursie Control Engineering 2010 Engineers' Choise Awards komputer ten został uhonorowany nagrodą w kategorii „Integrated HMI – Controller”. To kolejne wyróżnienie tego magazynu dla produktu iEi Technology Corp. Wcześniejszymi laureatami były: panel operatorski IOVU-430M uhonorowany w chińskiej edycji konkursu „2009 CEC Editor's Choice in Human-Machine Interface” oraz uniwersalny komputer panelowy AFL-317A wyróżniony w polskim plebiscycie „Produkt Roku 2008”.

SAILOR-A12 to doskonałe rozwiązanie do zastosowania w przemyśle spożywczym, ciężkim, na statkach i jachtach, w aplikacjach wojskowych, zewnętrznych. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów