Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zdalna diagnostyka i sterowanie w komputerach panelowych iEi


14 października 2014

Kategoria: Komputery przemysłowe


iRIS to bardzo funkcjonalny i przydatny system opracowany przez iEi Integration Corp. Bazuje on na standardzie IPMI 2.0. Wszystkie nowe konstrukcje wprowadzane przez tego producenta na rynek posiadają możliwość współpracy z modułami komunikacyjnymi korzystającymi z tej technologii. iRIS umożliwia między innymi zdalną diagnostykę, włączenie/wyłączenie/restart systemu, aktualizację BIOSu, utworzenie kopii zapasowej systemu operacyjnego i jego aktualizację. Funkcje te są dostępne tylko przy podłączonym zasilaniu do komputera - aktywność systemu jest zbędna.


Naturalną koleją rzeczy po wprowadzeniu do oferty komputerów jednopłytkowych i wbudowanych wspierających iRIS było stworzenie linii komputerów panelowych z tą funkcjonalnością. Pierwszym przedstawicielem jest 15sto calowy komputer PPC-F15A.
Tym co najbardziej rzuca się w oczy to nowoczesne wzornictwo i kompaktowa konstrukcja. Grubość szczelnego (IP65) i całkowicie płaskiego (co ułatwia czyszczenie) panelu czołowego to zaledwie 8mm a grubość całego urządzenia zredukowano do zaledwie 6,5 cm. Konstrukcja opiera się na procesorach Intel i7/i5/i3 4-tej generacji zapewniające świetny stosunek wydajności do zużycia energii oraz posiadające wydajną grafikę IntelHD. W celu zapewnienia jak najlepszej wydajności tej platformy, komputer posiada 2 gniazda pamięci DDR-3 SO-DIMM oraz wspiera dyski SATAIII.


Całość oferuje wszystkie najważniejsze złącza, włączając w to RS-422/485 i HDMI. Jeżeli jednak jest potrzeba podłączenia jeszcze dodatkowych interface-ów, urządzenie posiada 2 złącza mini-PCIe. "
  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów