Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Super wydajny Cortex-M7 w ofercie MCUs Atmela


15 stycznia 2015

Kategoria: Elementy elektroniczne


 

Atmel jako jeden z pierwszych wprowadza do oferty mikrokontrolerów (MCUs) układy oparte na rdzeniu Cortex-M7. Z uwagi na swoją wydajność i wyjątkową architekturę pamięci układy znajdą zastosowanie w branży Automotive oraz kategorii Internet of Things (IoT).

Główne zalety nowych układów

 

  • Wysoka wydajność nowego rdzenia z serii M – Cortex-M7 – taktowanie 300 MHz
  • Wyższa przepustowość peryferiów i zaawansowana architektura pamięci – SRAM.
  • Szczególne zastosowanie w aplikacjach audio i łączności w branży Automotive

 

Rodzina układów pracujących w oparciu o Cortex-M7 została podzielona na trzy grupy

 

  1. SAM S70 – podstawowa, czyli Cortex-M7+FPU (floating point unit), taktowanie do 300MHz, do 2MB pamięci flash, dual 16KB pamięci cache, oraz do 384KB SRAM. Do tego rozbudowane peryferia: high-speed USB (host oraz device) wraz z PHY, do 8 x UART, I2S, interfejs SD/MMC, CMOS kamera, oraz peryferia analogowe. Bogate funkcjonalności crypto: AES, TRNG, SHA.
  2. SAM E70 – komunikacyjna, zawiera w sobie funkcjonalności rodziny SAM S70, rozbudowane o dodatkowe interfejsy 10/100 Ethernet MAC oraz Bosch CAN-FD.
  3. SAM V70 oraz SAM V71 – te dwie rodziny wzbogacone zostały o Ethernet AVB oraz Media LB, przez co wydają się idealną propozycją dla aplikacji audio. Oprócz tego posiadają kwalifikację AEC-Q100 Grade 2 (-40C / 105C).

 

Zastosowanie


Układy z serii SAM E70 i SAM S70 są idealne do aplikacji uniwersalnych, łączności i rynku IoT. Natomiast układy SAM V70 i SAM V71 najlepiej nadają się do zastosowań w pojazdach w urządzeniach służących informowaniu oraz rozrywce, do wzmacniaczy audio, telematyce i głównych jednostkach kontrolujących urządzenia towarzyszące.

 

Dostępność produktu


Układy trafią do systemu próbkowego już w lutym b.r.. W pierwszej fazie będą to SAM E70 oraz S70. Planowana produkcja do sprzedaży ma trafić już w maju.


Układy będą dostępne w obudowach 64, 100, oraz 144 pin - zarówno QFP, jak i BGA oraz QFN.

 

Więcej szczegółów  e-mail: atmel@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów