Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Najmniejsze 32-bitowe mikrokontrolery SAM D10 i SAM D11 od Atmela


20 stycznia 2015

Kategoria: Elementy elektroniczne


 

Nowe mikrokontrolery z rdzeniem Cortex-M0+ uzupełniają rodzinę SAM D o produkty o pamięci już od 8kB Flash, 4kB SRAM i 14-pinowych obudowach. Dzięki temu oferta Atmela zawiera pełen zakres rozwiązań do aplikacji, gdzie potrzebny jest niewielki i tani mikrokontroler.

 

 

Główne cechy układów SAM D Atmel z Cortex-M0+

 

 

Zastosowanie 

 

Nowe układy cechuje minimalny koszt dodatkowych elementów potrzebnych do prawidłowej pracy. W przypadku wszystkich obudów (14-,20- i 24-pin) układ potrzebuje tylko dwóch wyprowadzeń do zasilania mikrokontrolera. Nawet pin RESET może być skonfigurowany tak, aby pracował jako standardowy GPIO. Układy z Full Speed USB nie wymagają zewnętrznego kwarcu. Dodatkowo układy wyposażone zostały w event system, rozbudowane przetworniki ADC, DMA (Direct Memory Access). 

 

Producent zapewnia o kompatybilności kodu oraz pinowej wszystkich podrodzin opartych o Cortex-M0+. Oczywiście układy wyposażone są także w moduł PTC (Peripheral Touch Controller), czyli moduł odpowiedzialny za obsługę klawiatur pojemnościowych.

 

Dostępność

 

Podrodziny SAMD20, SAMD21 są w masowej produkcji, z kolei SAMD10 oraz SAMD11 trafią w maju. Wszystkie wspierane są przez Atmel Studio 6.2. Aby ułatwić rozpoczęcie prac Atmel oferuje dwa zestawy:

 

SAM D11 Xplained Pro

 

 

 SAM D11 Xplained Pro

 

 

 

 

 

 

SAM D10 Xplained Mini

 

 

  SAM D10 Xplained Mini

 

 

 

 

Więcej szczegółów  e-mail: atmel@jm.pl

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów