Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elementy indukcyjne wysokiej sprawności - Chilisin (Yageo)


11 sierpnia 2015

Kategoria: Elementy elektroniczne


Niedoceniane elementy indukcyjne - Jak zminimalizować koszty projektu wybierając komponenty z wysoką sprawnością?

 

Przy projektowaniu układów elektronicznych  przyjęło się nie zwracać większej uwagi na komponenty o mniejszym znaczeniu dla konstruktorów, którzy skupiają się na zaawansowanych układach analogowych i cyfrowych, np. mikrokontrolerach. Jednak przy spadających cenach tych ostatnich, komponenty, które niejako uzupełniają cały projekt, zaczynają odgrywać coraz większe znaczenie w koszcie całego układu. Zwyczajnie kilka dławików może stanowić większy koszt niż sam mikrokontroler.

 

Dlatego warto przy projektowaniu zwrócić uwagę na elementy indukcyjne, które obecnie również mogą konkurować jakością i sprawnością. Przykładem jest uznany producent firma Chilisin.

 

Elementy indukcyjne wysokiej sprawności - Chilisin (Yageo)

 

 

Chilisin Electronic jest uznanym na rynku dostawcą komponentów indukcyjnych opartych o materiały ferromagnetyczne i autorskie rdzenie wyższej sprawności produkowane na własne potrzeby w fabryce na Tajwanie.

 

Innowacyjny materiał

Innowacyjny materiał rdzenia elementów indukcyjnych od Chilisin pozwala zredukować rezystancję szeregową cewki o około 20% (bez zmiany gabarytów).

 

Rys. 1. Innowacyjna technologia Chilisin – materiał ferromagnetyczny.

 

rdzen

 

 

Rys. 2. Porównanie rezystancji szeregowych dla elementów bazujących na klasycznym materiale ferromagnetycznym i  nowym-innowacyjnym.

 

uhei

 

 

Rys 3:  Ulepszony materiał ferromagnetyczny pozwala zwiększyć prąd nasycenia Isat o kilkadziesiąt procent! (bez zmiany gabarytów).

 

 mpe

 

Konkurencja

 

Konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku są niejednokrotnie oparte na prostych technologiach nawoju miedzi na uniwersalny rdzeń ferrytowy, co ogranicza możliwości poprawy parametrów przez modyfikacje – innowacje w produkcie.

 

Innowacyjne rozwiązania Chilisin odróżniają tego producenta od konkurencji. Dzięki temu  jest jednym z ważniejszych dostawców elementów indukcyjnych na światowym rynku, osiągając udział wartościowy ponad 5%.

 

Jedne z najbardziej popularnych elementów indukcyjnych są te dedykowane do układów zasilania. Ekranowane z rdzeniem ferrytowym od Chilisin to serie: HEI, SCDS, SDS, SLF, SDR, SDT, SFD, SFS, CPUS.

 

 scds

 

Szeroką gamę elementów indukcyjnych od Chilisin, a w tym cewki i dławiki, znajdziesz w ofercie oficjalnego dystrybutora na Polskę – firmy JM elektronik. Sprawdź TUTAJ 

 

Zapytaj o elementy indukcyjne sprzedaz@jm.pl  

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów