Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Atmel® SmartConnect SAM B11 trafił do masowej produkcji otwierając nowe perspektywy dla IoT


15 lutego 2016

Kategoria: Komunikacja bezprzewodowa


Z początkiem lutego do masowej produkcji trafił układ Atmel® SmartConnect SAM B11. Pozwala on projektantom urządzeń Internet of Things (IoT) wejść na kolejny poziom.

 

SAM B11, jak podaje producent,  jest najbardziej energooszczędnym układem ARM® Cortex®-M0, Bluetooth® 4.1 z dostępnych na rynku. W trybie odbioru pobiera jedynie 4mA, a nadawaniu 3mA przy zasilaniu 3.6V. Zdecydowanie wydłuża to czas pracy urządzenia na zasilaniu bateryjnym w porównaniu z konkurencją.

 

SAM B11 dostępny jest w obudowie QFN 6x6mm z 30 GPIO. Dla Klientów chcących maksymalnie skrócić czas pracy nad wprowadzeniem technologii Bluetooth do urządzenia, producent oferuje go w formie certyfikowanego modułu (FCC ETSI/CE, IC). SAM B11 jest rozwiązaniem typu system-on-a-chip (SoC), co oznacza, że istnieje możliwość umieszczenia w układzie własnej aplikacji. Programista może skorzystać z 256KB pamięci flash oraz peryferiów, takich jak ADC, PWM, GPIO, timerów. W układzie zintegrowano także układ zasilania, który to pozwala na bezpośrednie podłączenie do baterii w przedziale 2.3 - 4.3V. 

 

Na stronie producenta dostępne jest już pełna dokumentacja, a także pakiety BlueSDK. Jeden dla Atmel Studio 7, drugi dla Keil. Do oferty trafi także odpowiedni zestaw ewaluacyjny.

 

Zachęcamy do kontaktu z JM elektronik - atmel@jm.pl - w celu uzyskania szczegółowych informacji o produkcie.

SAM B11 evaluation Kit 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów