Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowa generacja przemysłowych dysków SSD od Innodiska: SATA 3ME4 i PCIe/M.2 3ME


09 sierpnia 2016

Kategoria: Komputery przemysłowe


W komputerach przemysłowych oraz urządzeniach pracujących w trudnych warunkach krzemowe dyski SSD wyparły mniej odporne na wstrząsy i wibracje nośniki magnetyczne.

 

Cechą decydującą o trwałości i niezawodności dysków krzemowych jest liczba cykli zapisz/kasuj komórki pamięci.

 

Rynkowy sukces firmy Innodisk związany jest z tym, że od początku producent starał się zastosować takie rozwiązania, które wydłużały żywotność jego dysków. Od 2013 roku dyski SSD firmy Innodisk oparte były na innowacyjnej architekturze L2, do dzisiaj niedościgłej dla wielu producentów.

 

W dniu 29.07.2016 firma Innodisk poinformowała o prawdziwym przełomie, kamieniu milowym w rozwoju dysków SSD, a mianowicie o skierowaniu do produkcji dysków w oparciu o nową architekturę: L3, która powstała poprzez wzbogacenie dotychczasowej architektury L2 o technologię LDPC ECC (Low Density Parity Chceck) współpracującą z najnowszą wersją kontrolera Marvell NAND.

 

Dyski pracujące w architekturze L3 posiadają jeszcze szybszy czas dostępu do danych, jeszcze większą niezawodność i jeszcze dłuższą żywotność, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię. Temperaturowy zakres pracy dysków to od -40 do +85 st. C, przy czym konstrukcja dysku wyposażona została w wewnętrzny czujnik temperatury. Zakres pojemności pamięci to od 8 GB do 256 GB.

Oprócz wersji SATA w architekturze L3 dostępne są także dyski z magistralą PCIe, standardowo występującą u wszystkich liczących się producentów komputerów przemysłowych, a także z coraz częściej występującym złączem M.2.

 

Dedykowanymi obszarami zastosowania najnowszych nośników pamięci Innodiska jest m.in.:

  • przemysł,
  • transport,
  • aparatura medyczna,
  • urządzenia typu KIOSK i POS.

 

Celem uzyskania dalszych szczegółów technicznych i wyceny prosimy o kontakt z działem handlowym: sprzedaz@jm.pl,
kontakt telefoniczny 32 339 69 01, lub prosimy o kontakt z naszymi Przedstawicielami Regionalnymi.

 

Innodisk SATA 3ME4 PCIe 3ME 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów