Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prezentujemy nową klasę komputerów dedykowanych Industry 4.0: TANK-860-QGW


19 sierpnia 2016

Kategoria: Komputery przemysłowe


 

JM elektronik wychodząc naprzeciw trendowi Industry 4.0 stawia do dyspozycji klientów coraz bardziej zaawansowane rozwiązania.


Do naszej oferty wprowadziliśmy zupełnie nową klasę komputerów, której przedstawicielem jest TANK-860-QGW łączący cechy zaawansowanego urządzenie NAS z komputerem przemysłowym.

 

Prezentowany TANK oferuje wszystkie funkcjonalności serwerów NAS, takie jak możliwość instalacji wirtualnych systemów operacyjnych, utworzenia prywatnej chmury oraz łatwego dostępu z różnych platform a jednocześnie jest wysoko wydajnym komputerem przemysłowym przystosowanym do pracy 24/7, co uzyskano poprzez zastosowanie wysokiej jakości komponentów, redundantność/RAID, wysoką odporność mechaniczną i temperaturową, obecność portów RS, możliwość instalacji specjalizowanych kart I/O etc.

 

Zapraszamy do kontaktu: sprzedaz@jm.pl

 

Industry 4.0 w praktyce
Pierwszą rewolucję przemysłową łączymy z silnikiem parowym, drugą z wdrożeniem technik masowej produkcji, trzecia rewolucja to zastosowanie elektroniki i automatyki. Za istotę czwartek rewolucji można uznać zaprzęgnięcie informatyki do budowy tak zwanej inteligentnej fabryki (Smart Factory). Przyjmuje się, że Industry 4.0 napędzane będzie przez rozwój nowych technologii, takich jak Big Data, Cloud, IoT (M2M) przez co fabryka ma stać się systemem cyber-fizycznym.

Co to jednak oznacza w praktyce?


W praktyce idea Industry 4.0 sprzyja skierowaniu uwagi na nisze rynkowe, gdzie nie daje się prosto wykorzystywać efektu skali. Produkcja np. w Azji krótkich serii wyrobów dedykowanych nie jest tania, a dodatkowo w grę wchodzi ryzyko „skopiowania” know-how.

Chcąc skutecznie produkować dedykowane wyroby konieczna jest umiejętność szybszej adaptacji do zmian, skracania czasu na wprowadzenie nowego produktu, a w tym celu konieczna jest budowa nowych modeli współpracy z klientami (np. w oparciu o Big Data) oraz efektywnego dzielenia wiedzy i kompetencji wewnątrz firmy.


Autonomiczne przetwarzanie danych, zamiast ręcznego ich wprowadzania, upowszechnienie RFID/kodów kreskowych, a coraz częściej bezpośrednia transmisja danych pomiędzy maszynami z wykorzystaniem rozwiązań M2M sprzyja redukcji kosztów pracy.

Zaawansowane technologie eliminują możliwość popełniania błędów przez obsługę, skracają czynności utrzymaniowe (TPM), podnoszą wskaźnik OEE (Overall Equipment Efficiency) przez co redukowane są koszty pracy w stopniu umożliwiającym uzyskanie wysokiej rentowności zakładu produkcyjnego, co jest ekonomicznym celem Industry 4.0

 

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów