Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nigdy jeszcze akwizycja danych nie była tak prosta!


29 sierpnia 2016

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Premiera urządzenia USB-2055-32 produkcji ICP-DAS jest doskonałą okazją do przybliżenia całej rodziny modułów I/O serii USB-2000, kompaktowych, mobilnych, sterowanych wprost z portu USB komputera.
 
 
W porównaniu z tradycyjnymi kartami I/O, wpinanymi wprost do magistrali komputera PC, moduły serii USB-2000 oferują dużą oszczędność czasu, prostotę podłączenia i łatwiejszą konfigurację.
 
 
 
 
Oszczędność czasu wynika z konstrukcji komputerów przemysłowych, które, dla wykorzystania kart I/O instalowanych wewnątrz komputera PC, wymagają otwarcia obudowy, co wiąże się z szeregiem mechanicznych czynności, tym trudniejszych, im wyższy standard szczelności zastosowano.
 
 
Moduły USB-2000 można zainstalować w bezpośredniej bliskości monitorowanego/sterowanego urządzenia na hali produkcyjnej, a podłączenie do  komputera wymaga zastosowania wyłącznie jednego przewodu, będącego jednocześnie nośnikiem zasilania i sygnałów portu USB. W przypadku kart na magistralę komputera PC w miejsce jednego przewodu USB konieczne jest prowadzenie całej wiązki do portów I/O, co komplikuje połączenie, zwiększa podatność na uszkodzenia i zakłócenia sygnału.
 
 
Wraz z modułami USB-2000 użytkownik otrzymuje oprogramowanie umożliwiające pełne zarządzanie portami I/O z komputera PC, co ułatwia konfigurację a także rozwój oprogramowania użytkowego. Dzięki zastosowaniu portu USB w roli interfejsu dostawca oprogramowania użytkowego uniezależnia się od takich aspektów jak kompatybilność karty I/O na magistralę PC z zestawem instrukcji obsługiwanych przez oprogramowanie użytkowe.
 
 
Moduły ICP-DAS serii USB-2000 umożliwiają podniesienie efektywności wykorzystania już posiadanej infrastruktury komputerowej na hali produkcyjnej. Bez dodatkowych nakładów można wykorzystać wolne porty USB komputerów przemysłowych (w tym embedded) do sterowania kolejnymi urządzeniami lub akwizycji dodatkowych informacji o przebiegu procesów produkcyjnych.
 
 
USB-2055-32 to moduł izolowanych 16 wejść i 16 wyjść cyfrowych, zabezpieczonych przez zwarciem, przeciążeniem i przepięciem, do wartości 4kV. Panel frontowy zawiera 32 diody LED jakie można wykorzystać do sygnalizacji stanów I/O. Moduł pozwala na zaprogramowanie stanu bezpiecznego oraz stanu, w jakim mają znajdować się wyjścia po włączeniu zasilania.
 
Urządzenie współpracuje z portami USB w wersjach 1.1 i 2.0. Funkcja „Hot swap” umożliwia - bez konieczności resetu - podłączanie i odłączanie urządzenia do portu USB.  Wraz z modułem dostarczane jest oprogramowanie umożliwiające sterowanie z komputera PC, zdalne przeprowadzenie diagnostyki urządzenia i testów dla poszczególnych portów. ICP-DAS dostarcza bibliotekę API dla najpopularniejszych środowisk programistycznych (VB / C++ / C#.NET / VB.NET).
 
 
Więcej informacji o USB-2055-32 pod linkiem.
 
 
 
 
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod e-mail: sprzedaz@jm.pl 
 


 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów