Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Moduły Bluetooth od Microchipa w standardzie 4.2, z certyfikatami Low-Energy (BLE.4.2) i 2,5-krotnie wyższą przepustowością


13 października 2016

Kategoria: Komunikacja bezprzewodowa


RN4870 i RN4871 są modułami Bluetooth w standardzie 4.2, z certyfikatami Low-Energy (BLE4.2), zaprojektowanymi do łatwego wykorzystania przez użytkownika.

 

Układy wspierają najnowszy standard technologii Bluetooth, zwiększając tym samym 2,5-krotnie przepustowość, w porównaniu do poprzedniego standardu 4.1.

Interfejsem komunikacyjnym z modułami jest UART – powszechnie występujący u układach mikroprocesorowych i mikrokontrolerach.

 

RN4870 i RN4871 posiadają zaimplementowany kompletny stos Bluetooth. Moduły dostępne są w dwóch wersjach obudowy – jedna to zintegrowany z anteną, ekranowany i certyfikowany moduł, druga wersja natomiast wymaga podłączenia zewnętrznej anteny i nie posiada ekranowania.

 

Wymiary modułów to odpowiednio:

 

  • RN4870: 12x22mm (z anteną), 12x15mm (bez anteny),
  • RN4871: 9x11,5mm (z anteną), 6x8mm (bez anteny).

 

Moduły dedykowane są aplikacjom IoT (Internet of Things), gdzie poprzez Bluetooth i podłączenie ze smarfonem czy bramą internetową można śledzić działanie aplikacji, kontrolować ją, czy aktualizować z każdego miejsca na ziemi.

 

Cechy modułów:

 

  • kompatybilność z Bluetooth 4.2 BLE,
  • komunikacja z modułem poprzez komendy ASCII,
  • możliwość zaprogramowania skryptu prostych aplikacji wewnątrz modułu, wtedy nie trzeba korzystać z zewnętrznego mikrokontrolera,
  • interfejs UART / I2C / SPI,
  • napięcie zasilania: 1,9-3,6V,
  • maksymalny prąd w trybie nadawania (0dBm) i odbierania: 13mA

 

Zapraszamy do kontaktu pod adresem email: microchip@jm.pl i skorzystania z rozbudowanego na potrzeby współpracy z Microchipem Zespołu Doradców i Product Managerów. 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów