Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

EERAM - nowy rodzaj pamięci w ofercie Microchipa - szybkość RAM i niezawodność EEPROM


28 października 2016

Kategoria: Elementy elektroniczne


EERAM to połączenie pamięci SRAM (Static Random-Access Memory) i nieulotnej pamięci EEPROM, która przechowuje kopię pamięci SRAM.

 

Dzięki takiemu połączeniu zawartość pamięci podręcznej może zostać odtworzona z kopii zapasowej w przypadku problemów z zasilaniem.

 

Pamięć EERAM wykorzystuje zewnętrzny kondensator jako źródło podtrzymania zasilania na czas potrzebny do kopiowania zawartości pamięci.

 

 

Podobną funkcję podtrzymywania zawartości RAM posiadają układy NVSRAM (Non-volatile Static Random-Access Memory) jednak do prawidłowego działania potrzebują dodatkowego źródła zasilania w postaci baterii lub akumulatora, które podnoszą końcowy koszt danego projektu, a które w przypadku pamięci EERAM są zbędne.

 

Dodatkowo EERAM ofertuje nieograniczoną liczbę operacji zapisu-odczytu danych.

 

Pamięci EERAM dostępne są z pojemnością 4kb lub 16kb. Komunikacja z mikrokontrolerem może być zrealizowana za pomocą magistrali I2C, a zakres temperaturowy wynosi -40C - +125C.

 


Zasada działania EERAM

Wewnętrzna logika w czasie rzeczywistym monitoruje stan zasilania – wykrywa zanik lub spadki zasilania poniżej ustalonego progu (Vtrip). Po wykryciu któregoś z tych stanów rozpoczyna się proces kopiowania zawartości SRAM do EEPROM. Źródłem zasilania staje się zewnętrzny kondensator podłączony do wyprowadzenia Vcap układu.

 

Gdy napięcie zasilania wraca powyżej poziomu Vtrip zawartość EEPROM kopiowana jest do SRAM. Przywrócenie zawartości SRAM może być również wyzwolone programowo w dowolnym momencie.

 

W sprawie dalszych informacji technicznych, oferty cenowej i próbek prosimy o kontakt:

 

 

EERAM

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów