Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Układ crypto od Microchipa wyróżniony podczas CES 2017 Innovation Award


26 stycznia 2017

Kategoria: Elementy elektroniczne


Układ crypto ATECC508A firmy Microchip (opracowany przez Atmel) został wyróżniony na tegorocznych targach CES nagrodą CES 2017 Innovation Award w kategorii Embedded Technologies.

 

Targi CES to jedno z największych na świecie wydarzeń prezentujących najnowsze osiągniecia elektroniki komercyjnej. Targi organizowane są corocznie w styczniu w Las Vegas. Pierwsze targi CES miały miejsce w 1967 roku.

 

Wyróżniony układ ATECC508A został wykorzystany w urządzeniach do zabezpieczenia komunikacji z serwisem Amazon Web Services (AWS). Układ jest kompatybilny z każdym MCU, a małe wymiary gwarantują, że może być wykorzystany w wielu urządzeniach.

 

Microchip, wspólnie z serwisem AWS, zaprezentował zestaw ewaluacyjny Microchip AWS Zero Touch Secure Provisioning Kit, który pozwala projektantom na szybkie i łatwe konstruowanie urządzeń IoT spełniających wymagania zabezpieczeń serwisu AWS. Wymaga on przede wszystkim dwustronnego uwierzytelniania z serwerem podłączonych do sieci AWS IoT.

 

Osoby zainteresowane tematyką SECURITY zapraszamy do udziału w webinarium, podczas którego przybliżymy także układ ATECC508A.

 

Informacje o webinarium SECURITY i zapisy>>

Webinarium SECURITY 

Osoby zainteresowane dalszymi informacjami technicznymi i handlowymi na temat ATECC508A prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

  AWS ECC 508

Podstawowe cechy charakteryzujące układ ATECC508A:

 

  • wsparcie standardu NIST P256,
  • wsparcie algorytmu SHA-256,
  • 256-bitowa długość klucza,
  • pamięć do 16 indywidualnych kluczy,
  • gwarantowany, unikalny, 72-bitowy numer seryjny,
  • 10kb wewnętrznej pamięci EEPROM na klucze, certyfikaty i dane,
  • napięcie zasilania 2.0-5.5V,
  • pobór prądu w trybie sleep <150nA,
  • dostępny w obudowach UDFN-8 (2x3mm), SOIC-8 (5x6mm), CONTACT-3 (2,5x6,5mm).

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów