Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prezentujemy tGW-725i - zminiaturyzowany konwerter produkcji ICP-DAS, umożliwiający podłączenie urządzeń automatyki przemysłowej wprost do sieci Ethernet


14 lutego 2017

Kategoria: Automatyka przemysłowa


Modbus stał się de facto standardem wśród protokołów komunikacyjnych, wykorzystywanych w automatyce przemysłowej. Jego popularność wynika z elastyczności i funkcjonalności, umożliwiającej komunikację i wymianę informacji pomiędzy wieloma urządzeniami automatyki przemysłowej podłączonymi to tego samego portu RS485.

 


Szczególnie często Modbus jest wykorzystywany do wymiany danych pomiędzy urządzeniami automatyki przemysłowej a komputerami systemów wizualizacji i sterowania procesami produkcyjnymi, typu SCADA.

 


tGW jest konwerterem umożliwiającym dwustronną komunikację pomiędzy terminalem systemu SCADA z wykorzystaniem sieci Ethernet i urządzeniami automatyki przemysłowej z wykorzystaniem portów RS 422/485 (do 32 urządzeń na jednej port COM, dwa porty wbudowane w konwerter).

tGW-725i tiny Modbus Gateway 


Konwerter, ze względu na miniaturowe wymiary i dostosowanie do montażu na szynie DIN, jest niezwykle prosty w zabudowie. Dodatkowym atutem jest szeroki zakres temperaturowy pracy: -25÷75 °C.

 


Bardzo wysoki poziom zabezpieczenia przeciwprzepięciowego (izolacja do 2,5 kV DC i odporność na przepięcia impulsowe do +/- 4kV) pozwalają na bezpieczną eksploatację konwertera w sieci Ethernet.

 


Niskie zużycie energii elektrycznej (70mA przy zasilaniu 24V) umożliwia - w razie potrzeby - zasilanie poprzez sieć Ethernet (PoE) zmniejszając tym samym ilość okablowania.

 


Za wysoką efektywność transmisji odpowiada wbudowany 32 bitowy mikrokontroler. Z myślą o układach automatyki przemysłowej wymagających szczególnego nadzoru konwerter został wyposażony w sprzętowy WatchDog.

 


Wraz z konwerterem dostarczane są narzędzia umożliwiające zarządzanie tGW-725i z wykorzystaniem serwera www, z wykorzystaniem oprogramowania kompatybilnego z 32 i 64 bitowych wersji systemów operacyjnych Windows: XP/ 2003 -...- Windows 7/8/10.

 

Osoby zainteresowane szczegółową specyfikacją techniczną i cenową prosimy o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów