Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Innodisk zaprezentował nowe kierunki rozwoju na targach Embedded World 2017 w Norymberdze: najmniejsze na świecie układy RAID i układy embedded wykorzystujące PoE


06 kwietnia 2017

Kategoria: Komputery przemysłowe


W dniach 14-16.03.2017 w Norymberdze miały miejsce wiodące w Europie targi z dziedziny automatyki i komputerów przemysłowych Embedded World.

Targi Embedded World są tradycyjnie miejscem premier i prezentacji najnowszych trendów rozwoju. 

Na targach obecni byli przedstawiciele JM elektronik, celem przeprowadzenia rozmów z kluczowymi dostawcami, którzy byli licznie obecni na tym wydarzeniu.

 

Innodisk targi Embedded 2017 Norymberga 

Podczas tegorocznych targów szczególną uwagę naszych specjalistów zwróciły zmiany w ofercie producentów dysków SSD, w szczególności firmy Innodisk, będącej wiodącym dostawcą dla sektora przemysłowego.

 

Poniżej prezentujemy w kilku punktach najważniejsze naszym zdaniem trendy, oraz omawiamy wynikające z nich konsekwencje dla użytkowników dysków SSD i pamięci RAM w urządzeniach automatyki i komputerach przemysłowych.

 

 

Zmiana technologii produkcji pamięci NAND flash i jej konsekwencje

Rok 2017 przejdzie do historii dysków SSD jako rok, w którym najwięksi producenci pamięci flash (Toshiba, Micron) zdecydowali się w tym samym czasie na wdrożenie nowych technologii wytwarzania, uruchamiając produkcję pamięci NAND flash 3D. W związku z faktem, że pamięci te stanowią kluczowy komponent dysków SSD należy się spodziewać krótkotrwałych zmian cen, ale i trudności w globalnej logistyce pamięci NAND flash, co może przełożyć się na wydłużenie czasów dostaw dysków SSD większości producentów.


W związku z powyższym rekomendujemy naszym Klientom przeprowadzenie rozpoznania własnych potrzeb w zakresie planów zakupowych dysków SSD oraz kontakt z przedstawicielem naszej firmy, aby zabezpieczyć z wyprzedzeniem najbliższe dostawy.

 

Rozwój oferty w kierunku platform embedded

Firma Innodisk zaprezentowała na swoim stoisku zupełnie nowe urządzenia tak zwanej platformy embedded, które daleko wykraczają poza dotychczasową ofertę.
Innodisk z początkiem 2017 roku wprowadził do oferty najmniejsze na świecie macierze RAID 1. Macierz RAID produkcji Innodisk, pozwalająca na zabezpieczenie danych przed utratą, posiada standardowe złącza dysków 2,5” SATA, mSATA, PCIe, mPCIe i M.2 i rozmiary pozwalające na zabudowę w miejsce dotychczas standardowo stosowanych dysków. Innodisk wraz z układami dostarcza oprogramowanie pozwalające na zarządzanie macierzą.

 


W Norymberdze zaprezentowano także szereg układów wyposażonych w technologię PoE (Power over Ethernet – układy zasilane poprzez kabel Ethernet) co otwiera przed Klientami Innodisk zupełnie nowe możliwości, jak np. wykorzystanie we własnej aplikacji dysku sieciowego flash, wymagającego jedynie podpięcia do Ethernetu.

 

Rozwiązania ściśle dedykowane nie tylko branżom, ale wręcz Klientom

Wśród prezentowanych na Embedded World 2017 rozwiązań uwagę zwracały produkty powstałe z myślą o potrzebach konkretnych Klientów. Między innymi Innodisk zaprezentował rozwiązania oparte na potrzebach konkretnych Klientów z branży transportu szynowego, jak dedykowana pamięć DRAM do komputerów kolejowych, dysk SSD o pojemości do 2TB dla rejestratorów obrazów z kamer IP, czy układy emebedded wyposażone w technologię PoE.

 

Niniejszym chcemy zwrócić uwagę Klientom JM elektronik, że wraz z firmą Innodisk wyrażamy gotowość do podjęcia rozmów nie tylko o standardowych produktach, ale także o rozwiązaniach dedykowanych ich konkretnym potrzebom.

 

Prosimy osoby zainteresowane szczegółową specyfikacją techniczną i cenową układów RAID i propozycji embedded firmy Innodisk o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją filmową z targów Embedded World 2017, ze stoiska firmy Innodisk.

 

Relacja filmowa ze stoiska Innodisk z targów Embedded World 2017 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów