Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PIC16F19197 – uzupełnienie porfolio firmy Microchip o rozwiązanie dedykowane dla aplikacji z wyświetlaczami LCD i zasilaniem bateryjnym


03 lipca 2017

Kategoria: Elementy elektroniczne


Microchip zaprezentował nowy mikrokontroler PIC16F19197 przeznaczony do aplikacji, gdzie występuje wyświetlacz LCD i całe urządzenie musi być zoptymalizowane pod kątem energooszczędności.

 

PIC16F19197 dysponuje dedykowanym kontrolerem wyświetlaczy LCD (do 360 segmentów), z wbudowanymi sprzętowymi peryferiami mogącymi wykonywać operacje logiczne niezależnie od pracy rdzenia tzw. CIP (Core Independent Peripherial).

 

Oprócz wyżej wymienionych elementów w mikrokontroler wbudowano pompę ładunkową dla zasilania wyświetlaczy LCD, 12-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC2 - Analog to Digital Converter with Computation), niskomocowy analogowy komparator i możliwość aktywnej regulacji i strojenia wbudowanego oscylatora. Układy z rodziny PIC16F19197 mają również wbudowany zegar czasu rzeczywistego (RTC) i kalendarz (RTCC z możliwością podłączenia zewnętrznej baterii podtrzymującej działania w czasie braku zasilania.


Wyżej wymieniona pompa ładunkowa pozwala zachować stały kontrast ekranu LCD także podczas spadku napięcia zasilania. Układ ADC2 odpowiada za automatyzację zadań akwizycji sygnału i jego przetwarzania, co umożliwia stabilny pomiar, z możliwością sprzętowego filtrowania i uśredniania pomiaru. Możliwość aktywnej regulacji i strojenia wbudowanego oscylatora przekłada się na jego stabilną pracę w pełnym zakresie napięć i temperatur.

 

Zastosowanie rozwiązań sprzętowych w zakresie zapewnienia wysokiej jakości obsługi ekranu LCD uwalnia inżynierów od kłopotliwych implementacji programowych.
Tryby IDLE/DOZE (obniżonego poboru mocy) pozwalają na wyłączanie peryferyjnych, a przez to wydłużają czas pracy na baterii.

 

Układy PIC16F19197 współpracują z narzędziem MPLAB Code Configurator (MCC), które stanowi darmową wtyczkę dla zintegrowanych środowisk programistycznych MPLAB X. 
Z myślą o inżynierach Microchip wprowadził układ ewaluacyjny LCD XLP Explorer (DM240314), przeznaczony do prototypowania rozwiązań z mikrokontrolerami serii PIC16F19197.

 

Osoby zainteresowane szczegółową specyfikacją techniczną, informacją cenową, próbkami i zestawami ewaluacyjnymi prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów