Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowa rodzina mikrokontrolerów firmy Microchip PIC32MZ DA o zaawansowanych możliwościach graficznych – sprzętowy akcelerator 2D i zintegrowana pamięć DDR2


05 lipca 2017

Kategoria: Elementy elektroniczne


Układy z rodziny PIC32MZ DA zapełniają lukę w wydajności aplikacji graficznych pomiędzy środowiskiem opartym na mikrokontrolerze a środowiskiem opartym na mikroprocesorze.


Dzięki PIC32MZ DA klienci, którzy mają potrzebę korzystania ze środowiska opartego na mikrokontrolerach, a jednocześnie zależy im na istotnej poprawie jakości obsługi graficznej swoich aplikacji, nie muszą przenosić swoich aplikacji do środowisk mikroprocesorowych.

 

PIC32MZ DA

 

PIC32MZ DA jest w ofercie firmy Microchip pierwszym 32-bitowym mikrokontrolerem o tak zaawansowanych możliwościach graficznych. Mikrokontroler wyposażono w zintegrowany procesor grafiki 2D (GPU) i do 32 MB zintegrowanej pamięci DDR2.

 


Wprowadzenie pamięci DDR2 pozwala uzyskać dwukrotnie wyższą przepustowość i duży rozmiar bufora grafiki, lub wykorzystać pamięć na bardziej skomplikowane stosy protokołów komunikacji i algorytmów.

 


Procesor grafiki i pamięć DDR pozwalają na powiększenie rozmiaru wyświetlacza w projektowanych urządzeniach do 12” i zwiększenie palety kolorów, co z kolei umożliwia wygodną budowę efektownych interfejsów, które wyróżnią urządzenie elektroniczne na zatłoczonym rynku interfejsów sterujących.

 


PIC32MZ DA wykorzystuje zintegrowane środowisko programistyczne autorstwa firmy Microchip MPLAB X IDE oraz oprogramowanie szkieletowe Harmony Integrated Software Framework, co pozwala na tworzenie własnych sterowników wyświetlaczy. W oprogramowaniu dostępne są biblioteki graficzne i narzędzia do konwersji, przystosowujące grafiki użytkownika do wyświetlania na ekranie o zadanym rozmiarze.

 


Podsumowanie najważniejszy parametrów rodziny układów PIC32MZ DA:

 

  • kontroler graficzny ze wsparcie dla 3 warstw obrazu, posiadający 24-bitową głębię kolorów do rozdzielczości SXGA,
  • akcelerator grafiki 2D,
  • 32MB wbudowanej pamięci SDRAM (z możliwością podłączenia zewnętrznej pamięci SDRAM do 128MB).

 

Osoby zainteresowane specyfikacją techniczną i ofertą cenową prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

 

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów