Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dla Androida od IEI - nowa generacja komputerów panelowych na przykładzie IOVU-10F-AD


04 sierpnia 2017

Kategoria: Komputery przemysłowe


IEI wprowadza na rynek nową serię komputerów panelowych IOVU, których przedstawicielem jest komputer IOVU-10F-AD, opartych na systemie operacyjnym Android.


Wprowadzając do oferty nową generację komputerów panelowych IOVU firma IEI w sposób bezkompromisowy podeszła do jakości i funkcjonalności jednostki, lecz przykładając dużą wagę do ekonomicznej strony oferty.


IOVU-10F-AD to komputer panelowy z 10” wyświetlaczem LCD o dużej rozdzielczości (1280x800) podświetlanym ramką LED z wielopunktowym, pojemnościowym touchpanelem.
Cechą komputerów opartych na Androidzie jest relatywnie niższe zużycie energii przy zachowaniu dużej wydajności, co związane jest z mniejszymi wymaganiami systemu operacyjnego – w tym przypadku niskie zużycie energii i wysoką wydajność uzyskano przy zastosowaniu procesora Freescale i.MX6 Cortex A9 Quad-Core 1GHz. System i aplikacje mają do dyspozycji 1GB RAM i 4 GB wbudowanej pamięci Flash. Komunikacja bezprzewodowa odbywa się w oparciu o WiFi i BT, a komunikację przewodową zapewnia złącze Ethernet RJ45. Do dyspozycji są dwa porty USB.


IOVU-10F-AD posiada cechy charakterystyczne dla pełnowartościowego komputera przemysłowego, jak bezwentylatorowa konstrukcja, wbudowany czytnik kart RFID, dwa porty szeregowe RS232 (w tym jeden przełączalny RS 232/422/485) do komunikacji z urządzeniami automatyki przemysłowej oraz terminalowe wyjście zasilania.


Sam komputer przewidziany jest do montażu czołowego, oferując poziom szczelności od frontu IP54 (ochrona przed kurzem, pyłem, rozbryzgami wody) co w wielu aplikacjach przemysłowych jest w pełni wystarczające.


Komputery przeznaczone do pracy pod systemem operacyjnym Android wyróżniają się relatywnie niższą ceną. IOVU nie jest tutaj wyjątkiem stając się interesującą alternatywą dla komputera z systemem Windows na hali produkcyjnej w roli terminala operatorskiego, panelu HMI czy w biurze, urzędzie, hotelu, gastronomii, placówce ochrony zdrowia, jako panel systemu informacyjnego, rezerwacyjnego, kolejkomatu, fakturomatu etc.
 

Osoby zainteresowane specyfikacją techniczną i ofertą cenową dla komputerów serii IOVU prosimy o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl

 

IOVU
 

Wybrane dane techniczne komputera panelowego IOVU-10F-AD:

 

 • System operacyjny Android 4.2.2;
 • Wyświetlacz: 10.1 " ,16:9, 1280x800, kontrast 1:800, jasność 400cd/m2;
 • Touchpanel: multitouch, pojemnościowy;
 • Procesor i pamięć: Freescale i.MX6 Cortex A9 Quad-Core 1.0GHz, 1GB DDR3 SDRAM, 4GB eMMC Nand Flash;
 • Wejścia/wyjścia: 1xRJ45 Ethernet, 1xRS232, 1xRS232/422/485, 2xUSB, złącze zasilania komputera, złącze zasilania terminala;
 • Komunikacja bezprzewodowa: WiFi + Bluetooth;
 • Czytnik RFID;
 • Wbudowany głośnik i wyjście audio
 • Konstrukcja bezwentylatorowa, szczelność frontu IP54, obudowa z tworzywa i metalu, montaż panelowy i VESA;
 • Temperaturowy zakres pracy: 0˚÷ 40˚C;
 • Zasilanie: 9÷ 30V DC.


 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów