Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prezentujemy AFOLUX III Generacji – najnowszy komputer panelowy IEI z 18,5” ekranem i najnowszą wersją procesora i5 – AFL3-W19C-ULT3


08 września 2017

Kategoria: Komputery przemysłowe


AFL3generacji 1Firma IEI Integration Corp. jest wiodącym światowym producentem komputerów przemysłowych. Dział badań i rozwoju firmy śledzi na bieżąco najnowsze trendy w dziedzinie potrzeb informatyki przemysłowej, wychodząc naprzeciw nowym potrzebom.


Linia komputerów AFL obecna cieszy się dużą popularnością, ze względu na udany kompromis pomiędzy wymaganiami przemysłowymi, przejawiającymi się w bezwentylatorowej konstrukcji czy mechanicznej odporności na trudne warunki pracy, a wykorzystaniem kompozytów i aluminium celem redukcji wagi czy też uzyskiwaniem wysokich parametrów wydajnościowych w ekonomicznej cenie.

 

 

Komputer AFL3-W19C-ULT3 jest kontynuatorem linii AFL, reprezentantem trzeciej generacji tych komputerów.

 

Komputer, pomimo emitującego duże ilości ciepła najnowszego procesora 6-tej genracji i5 Intela, zachował bezwentylatorową, szczelną budowę, z unikalnym systemem odprowadzania ciepła, a wzbogacony został szeregiem rozwiązań umożliwiających wygodne skalowanie komputera do potrzeb konkretnej aplikacji.

 

AFL-3 porty i chłodzenieZgodnie z najnowszym trendem aplikacji SCADA/MES/ERP komputer wyposażono w 18,5” ekran wysokiej rozdzielczości wraz z panelem dotykowym.

 

Z myślą o potrzebach graficznych aplikacji komputer wyposażono w wysokowydajna kartę grafiki. W komputer wbudowano także kamerę 2MPx, głośnik i mikrofon.
Wysoką wydajność, oprócz procesora, zapewnia pamięć RAM najnowszej generacji DDR4, maksymalnie do 32 GB RAM (standardowo 4GB).


W komputerze przewidziano aż trzy różne interfejsy dla pamięci dyskowej flash, w tym standardu magistrali PCIe szybszej o ponad 50% w stosunku do SATA.


Wszystkie te rozwiązania mają służyć dostarczeniu komputera o wydajności spełniającej wymagania aplikacji przemysłowych Industry 4.0, zarówno dziś, jak i w przyszłości, aby uzyskać długi czas ochrony inwestycji.

 

W ramach przyjętych rozwiązań przemysłowych komputer został wyposażony w dwa złącza Ethernet, co pozwala zamknąć pętlę Ethernetu przemysłowego, 4 porty USB 3.0, pozwalające na podłączenie np. koncentratorów danych czy kart I/O komunikujących się przez porty USB.

 

afl-3generacji 2

Komputer wyposażony został w dwa złącza DB-9 i porty szeregowe RS232/422/485 umożliwiające połączenie komputera bezpośrednio z urządzeniami automatyki przemysłowej, także starszej generacji.

 

AFL3 e-window

Komputer AFL3-W19C-ULT3 może zostać wyposażony w czytnik kodów RFID, czytnik kart magnetycznych, czytnik kodów kreskowych, a czytniki te są tak konstrukcyjnie dopasowane do obudowy komputera w taki sposób, że nie wystają poza profil (BHP).

 

Zgodnie z wymaganiami Industry 4.0 komputer można wyposażyć w kartę WiFi i Bluetooth.

 

Cechą szczególnie innowacyjną w budowie komputera AFOLUX jest wymienny panel E-Window, który pozwala na zamontowanie dodatkowego panelu, do wyboru: LAN/3G/EtherCAT/Profibus/CC-link. E-Window umożliwia proste skalowanie komputera do potrzeb konkretnej aplikacji. Sam montaż jest bardzo prosty (nie wymaga rozkręcania głównej bryły komputera).

 

 

 

Osoby zainteresowane specyfikacją techniczną i cenową komputera AFL3-W19C-ULT3 prosimy o kontakt pod adresem e-mail sprzedaz@jm.pl

 

AFL-3 baner

 

Wybrane parametry techniczne komputera AFL3-W19C-ULT3:

 

 • Wyświetlacz: 18,5”, kontrast 1000:1, jasność 250cd/m2, 30 tys. godzin pracy podświetlenia LED, 1366 x 768 (16:9), zintegrowanym z pojemnościowym touchpanelem;
 • Procesor i pamięć: Intel® Core™ i5 and Celeron® ULT, RAM DDR4 SO-DIMMs (4GB, max.32GB);
 • Karta grafiki 9 generacji: rozdzielczość do 4K@60Hz, obsługa do 3 niezależnych monitorów;
 • 3 złącza do pamięci dyskowej: SATA 2,5”, M.2 M PCIe, mSATA;
 • Porty: 1xRS-232, 1xRS-232/422/485, 2xGbE LAN, 4xUSB 3.0, 1xHDMI;
 • Komunikacja bezprzewodowa: możliwość montażu karty WiFi/BT;
 • Kamera 2MPx, wbudowany głośnik, cyfrowy mikrofon;
 • Panel E-Window: LAN/3G/EtherCAT/Profibus/CC-link;
 • Czytniki: RFID, kodów kreskowych, kart magnetycznych – mechanicznie zintegrowane z obudową;
 • Temperaturowy zakres pracy: -20÷60⁰C;
 • Poziom szczelności (od frontu) IP54;
 • Montaż: od frontu, VESA, Rack.

 

  

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów