Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy SiP czy SOM? Wybierz sam! Przedstawiamy rodzinę rozwiązań Microchip opartych na rdzeniu Cortex-A5


29 grudnia 2017

Kategoria: Elementy elektroniczne


Firma Microchip wprowadziła do swojej oferty zintegrowane układy (SiP – System in Package) mieszczące w jednej obudowie mikroprocesor i pamięć DDR2. W oparciu o ten układ Microchip oferuje także rozwiązanie w postaci gotowego modułu SOM oraz zestawu ewaluacyjnego.


Prezentowana rodzina układów SiP bazuje na rdzeniu Cortex-A5 z trzema opcjami wbudowanej pamięci DDR2. Dostępne są wersje o pojemności 128Mb, 512Mb lub 1Gb. Produkt firmy Microchip obsługuje dodatkowo pamięci zewnętrzne typu DDR2, DDR3/DDR3L, LPDDR/2/3 oraz QSPI. Ponadto posiada moduł Audio (wbudowany wzmacniacz audio klasy D, do 5W), 24-bitową magistralę RGB dla podłączenia LCD.

Microchip SAMA5D27 Stosowanie układu typu SiP (System in Package) niesie za sobą szereg korzyści, spośród których można wyróżnić:

 

 • niewielki wymiar obudowy układu i optymalizacja wykorzystanego miejsca na PCB, dzięki integracji układów MPU i pamięci;
 • redukcja skomplikowania projektu poprzez wyeliminowanie konieczności prowadzenia ścieżek z wysoką częstotliwością (linie komunikacyjne MPU<->pamięć);
 • niższy całkowity koszt projektu wynikający z możliwości stosowania prostszej w aplikacji 4 warstwowej płyty PCB w porównaniu do rozwiązania na osobnych układach MPU i kościach pamięci, gdzie konieczne jest stosowanie PCB 8, 10 i więcej warstw;
 • przemysłowy zakres temperaturowy (-40÷85⁰C);
 • 10 lat gwarantowanej dostępności układu SiP.

 

 

SOM SAMA5D27
W oparciu o układ SiP firma Microchip przygotowała moduł SOM (System On Module) SAMA5D27-SOM1 powstały z myślą o obsłudze środowiska Linux.

W module o wymiarach 40x38mm znajdują się wszystkie komponenty umożliwiające uruchomienie środowiska systemu operacyjnego Linux:
 

 • układ SiP ATSAMA5D27C-D1G-CU - 500MHz Cortex-A5, 1Gb pamięci DDR2;
 • wbudowany układ zarządzania energią (PMU) – MIC2800-G1JJYML;
 • 1Kb zewnętrznej pamięci EEPROM – 24AA02E48T-I/OT;
 • 64Mb zewnętrznej pamięci Flash - interfejs QSPI – SST26VF064BT-104I/MF;
 • Ethernet PHY 10Base-T/100Base-TX – KSZ8081RNAIA;
 • 103 wyprowadzenia ogólnego przeznaczenia I/O;
 • 1xUSB Device, 1xUSB Host, 1x interfejs HSIC.


Prezentowany SAMA5D27-SOM1 pracuje w szerokim, przemysłowym zakresie temperaturowym: -40÷85⁰C.


Wraz z modułem SAMA5D27-SOM1 firma Microchip oferuje zestaw ewaluacyjny ATSAMA5D27-SOM1- skracający czas wprowadzenia wyrobu na rynek poprzez umożliwienie wręcz natychmiastowego zbudowania prototypowego środowiska w oparciu o moduł SOM i przetestowania aplikacji.


Zestaw ewaluacyjny wyposażony jest w szereg wyprowadzonych standardowych fizycznych złącz, układów I/O i magistral jak, między innymi, RJ45/Ethernet, USB/microUSB, interfejs CAN, interfejs wyświetlacza LCD-RGB, wejście video, złącze karty SD, wejście/wyjście audio.


Warto podkreślić, że zestaw ewaluacyjny wyposażony jest także w prezentowany już przez JM elektronik układ crypto ATECC508 kluczowy dla aplikacji wymagających wysokiego bezpieczeństwa.


Firma Microchip zapewnia także wsparcie w obszarze budowy aplikacji opartej o Linux>>


Niniejszym pragniemy poinformować, że układy ewaluacyjne SAMA5D27-SOM1-EK1 znajdują się już w posiadaniu JM elektronik z możliwością ich zakupu wprost z magazynu.
 
Osoby zainteresowane specyfikacją techniczną i ofertą cenową zestawu ewaluacyjnego, modułu SOM , czy układów SiP prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl
 

Microchip ATSAMA5D27-SOM1-EK1 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów