Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowa 8-bitowa rodzina PIC18 K83 produkcji Microchip


07 lutego 2018

Kategoria: Elementy elektroniczne


Nowe mikrokontrolery obsługujące magistralę CAN zostały wyposażone w bogaty zestaw układów peryferyjnych niezależnych od rdzenia.

 

Peryferia CIP (Core Independent Peripherial) to układy, które mogą funkcjonować niezaleznie od pracy rdzenia mikrokontrolera. Pozwalają na łatwiejsze generowanie rozwiązań wykorzystujących siec CAN przez bezpośrednią współpracę z pamięcią czy pozostałymi peryferiami. 


Korzystanie z mikrokontrolerów PIC18 K83 w systemie opartym na magistrali CAN ma dużą zaletę w postaci natychmiastowej odpowiedzi na zdarzenia występujące w czasie rzeczywistym, zapewnianym przez układy CIP. Ponadto omawiane produkty mogą być łatwo skonfigurowane poprzez narzędzie MPLAB Code Configurator (MCC). Jest to darmowa wtyczka środowiska  MPLAB X IDE, gdzie w sposób graficzny użytkownik może uzupełniać aplikację o wykorzystywane peryferia i inicjalizować ich cechy.


Rodzina mikrokontrolerów PIC18 K83 zawiera 15 układów pozwalających zoptymalizować wykonywanie aplikacji. Są to m.in.:

 

  • CRC – obsługa sum kontrolnych ze skanowaniem pamięci gwarantującej integralność pamięci nieulotnej;
  • DMA – kontroler obsługujący transfer danych między pamięcią a układami peryferyjnymi bez udziału CPU;
  • WWDT – watchdog wyzwalający reset systemu;
  • GCW – generator przebiegów komplementarnych, który odpowiada za efektywne sterowanie napędem;
  • 12-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy z funkcjami obliczeniowymi (ADC2), dzięki którym możliwa jest automatyczna analiza sygnałów analogowych i odpowiedź systemu w czasie rzeczywistym.


Seria PIC18 K83 może znaleźć zastosowanie w obszarze medycyny (np. ruchome stoły chirurgiczne), przemysłu i automotive, jak również w aplikacjach odpowiadających za śledzenie towarów.

 

Osoby zainteresowane szczegółami technicznymi i ofertą cenową PIC18 K83 prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

 

Microchip PIC18 K83 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów