Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

MGC3140 - pierwszy na świecie moduł 3D do śledzenia i sterowania gestami dla automotive produkcji Microchip


09 sierpnia 2018

Kategoria: Elementy elektroniczne


Kwestia poprawy bezpieczeństwa kierowcy oraz pojazdu w dzisiejszych czasach posiada bardzo wysoki priorytet. Projektanci HMI (Human-Machine Interface) coraz śmielej patrzą w stronę rozpoznawania gestów użytkownika, co ma zwiększyć bezpieczeństwo. Za pomocą gestów kierowca może w łatwy sposób włączyć światła czy np. odebrać połączenie telefoniczne nie tracąc przy tym koncentracji na drodze.


Firma Microchip przedstawia pierwszy na świecie kontroler rozpoznawania gestów, który oferuje najniższy koszt systemu w branży automotive, zapewniając trwałe, jednoukładowe rozwiązanie dla zaawansowanych projektów HMI. MGC3140 dołącza do układów firmy Microchip, jako pierwszy dedykowany do zastosowań w branży automotive.

 

Microchip MGC3140 zastosowanie Automotive


Układ charakteryzuje się szerokim zakresem temperaturowym pracy (-40°C ÷ 125°C), spełnia wymagania dotyczące zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) i kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). 

 

MGC3140 oferuje niezawodne wykrywanie gestów w pełnym słońcu i trudnych warunkach - układ używa do tego technologii pojemnościowej. Prezentowany układ umożliwia projektantom HMI wprowadzenie innowacji, ponieważ system rozpoznawania gestów 3D składa się z czujnika, który może być wykonany z dowolnego materiału przewodzącego i może być również zupełnie niewidoczny.


Prezentowane rozwiązanie firmy Microchip jest idealne do np. kontrolowania systemów informacyjno-rozrywkowych, sterowania roletami przeciwsłonecznymi, otwieraniem bagaznika  czy oświetleniem wewnętrznym. Chip jest oparty na technologii GestIC, która umożliwia wprowadzanie poleceń przez użytkownika za pomocą naturalnych ruchów dłońmi. MGC3140 umożliwia tworzenie nowoczesnych i atrakcyjnych interfejsów użytkownika.

 

Microchip MGC3140 BlockDiagram


Dodatkowo, do konfiguracji i kalibracji układu MGC3140 przygotowane zostało darmowe środowisko Microchip Aurea. Dzięki temu można niezależnie zdiagnozować interfejs bez konieczności tworzenia całej funkcjonalności urządzenia.


Przedstawicieli firm zainteresowanych układem Microchip MGC3140 prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów