Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mikrokontrolery AVR w środowisku programistycznym Microchip MPLAB X


09 października 2018

Kategoria: Elementy elektroniczne


Projektanci korzystający do tej pory z mikrokontrolerów PIC i środowiska MPLAB X, otrzymali nowe możliwości – w środowisku MPLAB X Integrated Development Environment (IDE) od wersji 5.05 mogą tworzyć projekty w oparciu o 8-bitowe mikrokontorlery AVR.

 

Przy okazji należy bardzo wyraźnie zaznaczyć, że ciągłym wsparciem i rozwojem objęte jest dotychczasowe, obsługujące 8-bit AVR, 32-bit AVR, Cortex-M - środowisko Atmel Studio 7 wraz z pakietem START do wstępnej konfiguracji peryferiów mikrokontrera. Nowe mikrokontrolery będą integrowane zarówno do MPLAB X jak i Studio 7.

 

MPLAB IDE X w wersji 5.05 jest kompatybilny z systemami Windows, MacOS i Linux. Zestaw narzędzi został wzbogacony o narzędzie MPLAB Code Configurator (MCC). Rozwiązanie to ułatwia programistom wstępne skonfigurowanie peryferiów mikrokontrolera.

 

Zunifikowano również kompilator XC8 z obsługą mikrokontrolerów AVR (od wersji 2.00). Dzięki takiemu zabiegowi nie trzeba zmieniać ustawień projektu pracując na różnych platformach sprzętowych (AVR czy PIC). Dla osób swobodnie korzystających z dedykowanego kompilatora GCC dla AVR, znanego z Atmel Studio, Microchip daje możliwość wykorzystania go również w MPLAB X.

 

Projektanci mogą przyspieszyć programowanie za pomocą narzędzia programującego MPLAB PICkit 4 lub nowego narzędzia – MPLAB Snap.

 

Przedstawicieli firm zainteresowanych dalszymi informacjami na temat środowiska MPLAB X, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: microchip@jm.pl

 

Mikrokontrolery AVR w środowisku Microchip MPLAB X

Źródło: http://www.microchip.com/en/pressreleasepage/avr-mcus-now-supported-in-mplab-x-ide



 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów