Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ASUS w JM elektronik! Przedstawiamy jednopłytkowy komputer Tinker Board


16 października 2018

Kategoria: Komputery przemysłowe


Komercyjne komputery jednopłytkowe dedykowane Linux i Android zagościły na stałe w aplikacjach IoT. Inżynierowie i konstruktorzy, którzy zdecydowali się na zastosowanie komputerów z tak zwanych "owocowych platform", podkreślają bardzo dobry stosunek dużych możliwości/wydajności do relatywnie niskiej ceny. Także w Industry IoT, te niskobudżetowe a wydajne komputery jednopłytkowe znajdują coraz liczniejsze zastosowanie.

 

Wychodząc naprzeciw tym właśnie trendom rynkowym firma JM elektronik zdecydowała się na poszerzenie grona swoich dostawców o produkty firmy ASUS.

 

Przedstawiamy komputer jednopłytkowy Tinker Board produkcji ASUS.

 

ASUS Tinker Board

Firma ASUS została przez nas wybrana na dostawcę w oparciu o wieloletnie doświadczenie na rynku B2B, gdzie dużą rolę przywiązujemy do bezawaryjności, przewidywalności i dostępności produktów w dłuższym horyznocie czasu.

 

Komputery Tinker Board firmy ASUS wyróżnia dłuższa niż standardowa dla tego rodzaju sprzętu 3-letnia gwarancja oraz 5-letnia dostępność w sprzedaży. Co więcej, ambicją JM elektronik jest zapewnienie ciągłej sprzedaży komputera Tinker Board wprost z magazynu firmy. W przypadku większych zamówień firma ASUS zapewnia dostępność komputerów Tinker Board Klientom JM elektronik w czasie zaledwie tygodnia, w oparciu o własny europejski magazyn centralny.

 

Wybierając Tinker Board kierowaliśmy się zastosowaniem takich rozwiązań technicznych, które zapewniłyby przewagę konkurencyjną naszym Klientom, w szczególności w obszarach wysokiej wydajności oraz niezawodności.

 

Tinker Board został wyposażony w procesor o wyższej jak w konkurencyjnych rozwiązaniach wydajności oraz dedykowane układy do obsługi grafiki umożliwiające przetwarzanie video w rozdzielczości nawet 4K. Jednostką centralną prezentowanego komputera jest bardzo wydajny i nowoczesny czterordzeniowy procesor Rockchip RK3288. Warto podkreślić tutaj kompatybilność zarówno z systemem operacyjnym Android jak i Debian (Linux).

 

Dzięki karcie graficznej Mali-T754 opartej na architekturze ARM Tinker Board może znaleźć zastosowanie m.in. w odtwarzaniu multimediów w wysokiej rozdzielczości, wizualizacji komputerowej, rozpoznawaniu gestów, rozpoznawianiu twarzy etc.

 

Standardowo Tinker Board wyposażony jest w 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB szybkiej pamięci eMMC (2x więcej jak w konkurencyjnych rozwiązaniach) z możliwością dalszej rozbudowy do 128 GB w oparciu o kartę microSD. Zastosowanie interfejsu SD 3.0 pozowliło uzyskać wyższą prędkość zapisu-odczytu danych z karty pamięci. Także rozmiar obsługiwanej karty (128GB) jest dwa razy większy jak w rozwiązaniach konkurencyjnych.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że w budowie komputera duży nacisk położono na dbałość o trwałość mechaniczną, czego przykładem jest wlutowanie na płycie kości pamięci RAM czy pamięci eMMC, przez co zmniejszono liczbę mechanicznych, ruchomych połączeń, zwiększając niezawodność całego komputera.

 

Tinker Borad został wyposażony przez firmę ASUS w szereg standardowych, niezwykle przydatnych akcesoriów, jak zasilacze, ramki mocujące czy obudowy typu embedded.

 

Firma JM elektronik rekomenduje rozpoznanie możliwości komputera Tinker Board wszędzie tam, gdzie nie występują skrajnie trudne warunki pracy (wstrząsy, ekremalne temperatury).

 

Warto rozważyć zastosowanie Tinker Board w fakturomatach, kasowych punktach samoobsługowych, systemach informacyjnych typu KIOSK, kolejkomatach, wewnętrznych systemach informacji, automatach do gier, systemach akwizycji danych, wizualizacji, rejestracji dźwięku czy obrazu, smart home etc.

 

Jeśli ze względów konstrukcyjnych Klient JM elektronik zdecydował się na zastosowanie ogrzewania wnętrza szafy - np. w systemach parkingowych czy biletomatowych celem poprawnej pracy drukarki czy wyświetlacza w technologii e-papieru - możliwe staje się zastosowanie także komputera Tinker Board i w takich, zewnętrznych aplikacjach.

 

Wszystkich naszych Klientów, którzy działają na rynkach price-sensitive namawiamy do zainteresowania się  komputerem Tinker Board wraz z akcesoriami.

ASUS Tinker Board
 

Wybrane parametry techniczne:

 

 • Obsługa systemów Android i Debian(Linux);
 • 2 GB pamięci RAM;
 • czterordzeniowy procesor Rockchip 3288;
 • grafika Mali-T764;
 • slot na kartę MicroSD;
 • 4 porty USB 2.0;
 • 2 złącza HD MIPI;
 • 1 port HDMI;
 • 1 port LAN 1 GB;
 • 40-pinowy interfejs GPIO;
 • zintegrowany kontroler WiFi/BT;
 • złącze SPDIF (mikrofon/słuchawki) oraz wejście audio;
 • zasilanie 5V; 
 • wymiary: 86 x 54 x 18 mm.

 
Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska E325 podczas Warsaw Industry Week, który odbędzie się w dniach 6-8 listopada, a któe będą okazją do premiery komputera Tinker Board w ofercie JM elektronik.

 

Na stoisku E325 będzie można zapoznać się fizycznie nie tylko z samym komputerem Tinker Board ale i szeregiem fabrycznych akcesoriów - zasilaczy, ramek montażowych, obudów.

 

Do Państwa dyspozycji będą także nasi inżynierowie aplikacyjni.

 
Przedstawicieli firm zainteresowanych komputerem jednopłytkowym ASUS Tinker Board prosimy o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów