Ta strona używa cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CL88030/1 - zupełnie nowy sekwencyjny driver diod LED do zasilania bezpośrednio z sieci produkcji Microchip


26 października 2018

Kategoria: Elementy elektroniczne


Firma Microchip jakiś czas temu przejęła wiodocęgo dostawcę rozwiązań układów zasilania – firmę Supertex. Polityka Microchip nie polegała jednak na zaprzestaniu czy ograniczeniu produkcji tych układów, a na korzystaniu, wsparciu i rozwijaniu pomysłów projektantów. W ramach tej współpracy udało się poszerzyć rozwiązana sekwencyjnego sterowania modułów świecących zawierających diody LED.


Rozwiązanie to polega na cyklicznym, sekwencyjnym załączaniu kolejnych fragmentów matryc diodowych. Dzięki temu nie ma potrzeby impulsowego podwyższania lub obniżania napięcia zasilania matryc. Załączanie kolejnych fragmentów matrycy powoduje łagodny wzrost prądu pobieranego z sieci, co z kolei niemal zupełnie nie wprowadza do sieci zakłóceń. Nie ma potrzeby wtedy stosowania skomplikowanych filtrów sieciowych czy sterowników PFC.

 

Microchip CL88030/1


Dzisiaj prezentujemy Państwu rodzinę układów Microchip CL88030/1, które są dedykowanymi, sekwencyjnymi sterownikami matryc diodowych.

 

Ze względu na zasadę działania i dużą integrację, zastowanie tych układów w konstrukcjach jest relatywnie proste, a wymaga jedynie kilku zewnętrznych komponentów do prawidłowej pracy.


Układ CL88031 posiada 6 kanałów, zatem docelowa konstrukcja matrycy może być podzielona na więcej segmentów. Im więcej jest kanałów, tym łagodniejszy jest przyrost prądu zasilania w czasie normalnej pracy. Może być przeznaczony do pracy z napięciami 90-275VAC.

 
Układ CL88030 jest bliźniaczy do w/w układu, ale posiada 4 kanały wyjściowe.

 
Oba układy posiadają również możliwość podłączenia termistora NTC dla termicznego zabezpieczenia matrycy.  

 

Przedstawicieli firm zainteresowanych układami Microchip CL88030/1 oraz wyjasnieniem zasady działania i realizacji prosimy o kontkat pod adresem e-mail: microchip@jm.pl 

 


(c) JM Elektronik
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścieli. Używanie ich nie powinno byc uważane
za naruszenie praw właśiciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.
Projekt i wykonanie:Positive Power sp. z o.o. - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów